Yaşam

Okullar kapanacak mı? İşte okulların kapanacağı tarih! 2022

Omicron varyantının yayılım hızının yükselmesi ve vaka sayılarının her geçen gün artış göstermesiyle birlikte milyonlarca veli ve öğrenci gözünü MEB’e çevirdi. Sağlık koşullarının tedirginlik yarattığını belirten veli ve öğrenciler, MEB’in tatil kararı verip vermeyeceğini merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Özer ise merak edilen konuya açıklık getirdi.

‘Devamsızlıktan Muaf Tutulacaklar’

Merak edilen soru Milli Eğitim Bakanı Özer tarafından netlik kazandı. Özer, okulların salgın döneminde en güvenilir kurumlar olduğunu, öğrenci ve öğretmenlerin aşı konusunda son derece duyarlı olarak gerekli tedbirleri aldığını ve bu güvenli ortam sayesinde de yüz yüze eğitime kararlılıkla devam edilebileceğini duyurdu. Ancak kronik rahatsızlığı bulunan, salgın sebebiyle okula erişmekte güçlük çeken ve bu sebeplerden ötürü de sorun yaşayan öğrencilerin bu durumları sağlık raporlarıyla birlikte kanıtlamaları durumunda devamsızlıktan muaf tutulacaklarını açıkladı.

Okullar Ne Zaman Tatile Girecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlangıcında duyurulan öğrenim takvimi herhangi bir değişim yaşamadan devam edecek. Buna göre okullar 7 Şubat’ta ikinci yarı yıl eğitimlerine başladı. Takvime göre 17 Haziran 2022’de sona erecek olan 2021-2022 eğitim öğretim yıl, 11 ile 15 Nisan tarihleri arasında 2.dönemin ara tatiline girecek.

Yeşilay yarışma başvuru ekranı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.