Bilgi

Omicron varyantı sebebiyle tatil uzayacak mı? Milli Eğitim Bakanı açıkladı

Artan vaka sayıları sebebiyle okulların kapanıp kapanmayacağı uzun süredir veliler ve öğrenciler tarafından merak ediliyordu. Ara tatilin dün itibarıyla başlamasıyla birlikte akıllarda ara tatilin uzatılıp uzatılmayacağı sorusu oluştu. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Özer önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Özer Açıkladı

Ara tatil dün itibarıyla başladı. Tüm öğrenciler cuma günü 2 haftalık tatilin keyfini çıkarmak üzere aileleriyle birlikte karne heyecanını yaşadı. Bakan Özer’de öğrencilerin karne heyecanına yönelik açıklamalarda bulundu. Ankara’daki bir ilkokulda karne dağıtım törenine katılan Bakan Özer, 21 Ocak 2022’de başlayan ve 7 Şubat 2022’de sona erecek olan tatilin tüm öğrenciler için keyifli geçmesini diledi. Karnelerindeki düşük not olan öğrencilere de çalışmaları için 2 haftalık sürecin yeterli olduğuna değinen Bakan Özer, tüm öğrencilere başarılar diledi.

Okul Tatili Uzayacak Mı?

Bakan Özer, Kavalık Köyü İlkokulu’nda katıldığı karne dağıtım töreni sonrası basın mensupları tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Basın mensupları tarafından yöneltilen, ‘Omicron varyantındaki artış sebebiyle yarıyıl tatili uzatılacak mı?’ sorusuna, yarıyıl tatilin uzamasını gerektiren herhangi bir sorunun olmadığını ve her koşulda eğitim öncelik olarak değerlendirileceğini belirten Bakan Özer, akıllardaki tatil uzayacak mı sorusuna da böylece olumsuz yanıt verdi.

İngilizce Kurs Fiyatları 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.