Teknoloji Haberleri

Sosyal medya ikiye bölündü: Optik illüzyon testinde siz hangi rakamları görüyorsunuz?

İlk olarak Twitter’da gündeme gelen ve sonrasında tüm sosyal medya uygulamalarında büyük yankı uyandıran illüzyon testi sosyal medya kullanıcılarını iki farklı gruba böldü. Görseli gören sosyal medya kullanıcıları birbirinden farklı yanıtlar verdi. Daha önce de buna benzer bir test gündeme oturmuş ve doğru yanıtı bulunamamıştı.

Daha Önce de Yankı Uyandırdı

İllüzyon testleri zaman zaman sosyal medyada keşif yaparken karşımıza çıkmaktadır. 2015 yılında da geçtiğimiz günlerde yankı uyandıran teste benzer bir illüzyon testi sosyal medyanın gündemine oturmuş ve aradan geçen 7 yıla rağmen doğru yanıtı bulunamamıştı.

giysi
sosyal medya ikiye bölündü: optik illüzyon testinde siz hangi rakamları görüyorsunuz? 4

Yukarıdaki görselde yer alan elbise için sosyal medya kullanıcıları 3 farklı gruba bölünmüştü. Elbisenin renk tonu hakkında kesin bir yargıya varılamamış ve sosyal medyadaki bu karmaşa bir sonuca varamamıştı. Öyle ki 2015’te gündeme oturan bu görsel, 7 yıllık süreye rağmen halen daha gündemde yer edinmeye devam ediyor.

Siz Hangi Rakamları Görüyorsunuz?

Geçtiğimiz günlerde 2015’teki görsele benzer şekilde sosyal medyayı ikiye bölen bir illüzyon testi gündemde büyük yankı uyandırdı. Twitter uygulamasında ‘Benonwine’ kullanıcı adına sahip bir hesap tarafından paylaşılan görsel tüm dünyada gündemde ilk sıraya yerleşti. Ülkemizde de gündeme gelen görsel hakkında kullanıcılar birbirinden farklı yanıtlar verdi. Öyle ki günler geçmesine rağmen gündemden düşmeyen görsel hakkında henüz doğru bir yanıt bulunmuyor. Kullanıcılar cevabı merakla bekliyor.

farklirakamlar
sosyal medya ikiye bölündü: optik illüzyon testinde siz hangi rakamları görüyorsunuz? 5

Peki siz bu görselde hangi rakamları görüyorsunuz?

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.