Teknoloji Haberleri

Papara Nedir? Papara Güvenilir Mi? Yasal Mı?

Papara nedir? Papara Türkiye’de çokça kullanılan bir takım uygulamadır. Bazen para transferi, bazen de faturalarımızı ödemenin kolaylaştığı bir uygulamadır. Ücretsiz para gönderimi ve yapılabilen faturalarda düşük fiyat kazanma durumu meselesi olduğundan kullanımı çok çekici gelmektedir. Papara internet kullanımlarınız da güvenilir bir şekilde yatırma işlemi yapmaya yarayan internet cüzdanı şeklidir.


Papara uygulaması sayesinde 7 gün 24 saat aralıksız bir şekilde fatura ödemelerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Papara nedir sorusuna en doğru cevap budur. Papara online alışverişin yanı sıra sıradan kart olarak da kullanılarak diğer türlü alışverişlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Pratik bir yöntemle parasız bir şekilde para gönderimi yapabilirsiniz.

Papara Nedir? Papara Güvenilir Mi? Yasal Mı?


Papara nedir derseniz herkes size bu cevabı verir. Papara sistemi beraberinde sanal ödemelerinizi basitçe yapabilirsiniz. Paparanın yararlarını kullanarak alışverişlerinizi kolay yapabilirsiniz. Arkadaşlarınıza ya da iş transferi yaptığınız kişilere para gönderebilirsiniz. 7 gün 24 saat aktif olan bu sistem sayesinde işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Papara Kullanmaya Nasıl Başlanır? 

Papara, internet uygulamasından ya da mobil banka üstünden kayıt olarak hemen anında başlayabilirsiniz. Hesabınıza para transferi yapmak için banka hesabınızdan adı geçen yere para gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kolay ve atik olan sistemi basit işlemler kısa süre içinde olacaktır.  Papara asıl sahibi Ahmet Faruk Karslı tarafından meydana gelmiştir. Şirketin birçok ortağı bulunur fakat ilk kurucusu olarak Ahmet Faruk Karslı olarak bilinir. 

Papara Nasıl Hesap Açılır?

  • Öncelik https://www.papara.com/personal/#!/login adresine gidip hesap açmanız gerekiyor
  • Karşınıza 2 seçenek çıkacaktır bunlardan birisi Google diğeri ise Facebook veya sıfırdan kendiniz, size uygun platformdan kayıt işlemini sağlayabilirsiniz.


Papara hesabına gönderilecek para yollama, para çekme ya da para yatırma görevlerinin hepsi ücretsizdir. Bu işler toplu olarak diğer sanal ödeme kanallarında ücretlendirilmektedir. Papara uygulamasından yapılan yatırımlarda ücret ve komisyon ödemesi alınmamaktadır. Papara, ilk ortaya çıktığı zamanlarda ATM’lerden para çekim özelliğini sunmuyordu.


Fakat sonradan kullanıcılara hesaplarına 10 TL para yatırmaları beraberinde ATM’den para çekme hakkı verilmiştir. Papara, fazlasıyla sade ve kolay bir internet ara yüzüne sahiptir. Bu site sayesinde Papara ile her şekil işlemi az sürede gerçekleştirmek olağandır. Bunların yanı sıra tam olan telefon uygulaması üstünden de işlemler yapılmaktadır. 

İlginizi Çekebilir: Netflix Bedava Hesaplar

Papara Güvenilir Mi?

Papara güvenilir mi? İnternet üstünden kullanabilen ödeme durumu olan Papara, üyelerin öncelikle korkarak yaklaştığı bir uygulamadır. Papara hiç kullanmamış olan insanlar, bu uygulamanın güvenli olup olmadığını düşünürler. Papara güvenilir midir sorusunun yanıtı tamamen “Evet” olarak söylenebilir. Papara, BDDK tarafından kabul görülmüş ve izin alınmış bir uygulamadır. Bu sebeple Papara kullanmayı düşünenler gönül rahatlığı ile dediğimiz uygulamayı kullanabilir. Papara güvenilir midir? Diye düşünmeyin. 

Papara Yasal Mı? 

Papara yasal mı? Papara devlet kanun ve yasalarına uygun buna istinaden hizmet veren finansal teknoloji kuruluşudur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve T.C. Merkez Bankası kontrol eden bir kuruluştur. Papara 6493 sayılı kanun ve 5549 sayılı kanun beraberinde devlet tarafından kontrol edilen bir uygulamadır. Yani papara yasaldır. Kullanıcıların papara yasal mıdır? Diye düşünmesine gerek yoktur. 

Papara Yaş Sınırı Kaçtır?

Papara yaş sınırı kaçtır? Diğer bankacılık işlerinde bulunduğu gibi Papara hesabı açtığınızda ve Papara Kart sahibi alabilmek için yaş durumuna uygun olmanız gerekmektedir. Papara hesabı edinebilmek ve papara kart sahibi yapabilmek için en az 13 yaşına gelmeniz gerekir. 13 yaşından küçükler papara açamamaktadır. 18 Yaşından ufaklar ise papara hesabı kurup kullanabiliyorlar. Yani papara yaş sınırı dâhilinde açılır. 

Papara Müşteri Hizmetleri

Papara müşteri hizmetleri kullanıcıları için 7/24 iletişim yapmanın imkânını sağlayan Papara, bireysel ve kurumsal kullanıcılarına aynı yardımı yapıyor. Şirkete ait olan durumları kullanırken karşılaştığınız sorunları halletmek, olabilecek olumsuz olayları az süre de halletmek için yapabileceğiniz Papara müşteri yardım durumu ile 7/24 iletişimle yapabilirsiniz. Papara müşteri hizmetleri durmadan çalışır. 

Papara Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 340 0 340

Papara Müşteri Hizmetleri E-posta: destek@papara.com

Sizlere bu yazımızda Papara Nedir? Papara Güvenilir Mi? Yasal Mı? konusuna değindik eğer, yazımızı faydalı bulduysanız lütfen aşağıdan bize oy veriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.