Kripto Para GeleceğiBilgi

Paribu Çöktü Açılmıyor 2022 – Paribu Güvenilir mi?

Paribu nedir sorusu gündemde sıkça yer edinmekte. Özellikle kripto piyasalarına yeni adım atan kişiler Paribu’nun ne olduğunu merak ediyor. Paribu, 2017 yılında İstanbul’da kurulan ve kripto alım satım işlemlerinde kullanılan bir uygulamadır. Paribu’nun temel amacı kripto borsalarında kullanıcıların kazanç sağladıkları ücretleri banka hesaplarına aktarılmasında aracı olmaktır.

Ancak son birkaç gündür kullanıcılar Paribu’ya giriş yapmakta zorlanıyorlar. Paribu çöktü açılmıyor sözleriyle sosyal medyada uygulamaya eleştiriler yağdıran kullanıcılar, konunun kaynağını araştırmaya başladı. Paribu, genellikle kripto borsalarındaki yükselişlerden sonra yaşanan hızlı alım satım işlemlerinde yoğunluk sebebiyle hata verebiliyor.

Paribu Çöktü mü Son Dakika – 2022

Paribu’nun yavaşlaması veya işlemlerde kısıtlama yaşanması durumlarında kullanıcılar ilk olarak uygulamanın çöküp çökmediğini sorgulamaya başlıyor. Öyle ki kripto piyasalarına olan güven Thodex olayından sonra oldukça azalmış durumda. Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in tam 2,5 milyon dolarlık ücretle birlikte yurt dışına kaçması ve bu sebeple milyonlarca vatandaşın mağdur durumda olması kripto piyasalarına olan güveni oldukça sarstı. Bu sebeple Paribu uygulamasında da herhangi bir yavaşlama veya kısıtlama durumu oluştuğunda da kullanıcılar endişelenmeye başlıyorlar.

Ancak 2017’de kurulan platformun kurulduğu günden bu yana kesintisiz olarak kullanıcılara hizmet etmesi ve Türkiye’nin önde gelen platformlarından biri haline gelmesi uygulamaya olan güveni tazeliyor. Bu sebeple çökme ve işlem kısıtlaması gibi durumlarda öncelikle platformdan yapılacak açıklama sakin bir şekilde beklenmelidir. Nitekim bugüne dek Paribu yaşanan tüm sıkıntılar için açıklamada bulunmuş ve kullanıcılarını bilgilendirmiştir.

Paribu Koşullu Satış Nasıl Yapılır

Paribu Kapanıyor mu?

Paribu kapandı mı sorusu da oldukça merak ediliyor. Paribu 5 yıldır kesintisiz olarak hizmet veren bir platformdur. Çökme veya işlem kısıtlaması gibi durumlarda uygulamanın devre dışı kaldığı düşünülmektedir. Ancak böylesi bir durum söz konusu değildir. Paribu kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmekte ve her geçen gün yatırımlarını da bu yönde arttırmaktadır.

  • Paribu SSL sertifikalı güvenilir bir borsadır. Kişisel bilgileriniz, verilerinizin çalınmasını oldukça düşürür,
  • Yasal olarak gerekli tüm izin belgeleri mevcuttur,
  • Borsa grafik verileri sıkıntısız çalışmaktadır.

Paribu Yasal mı?

Türkiye Cumhuriyeti kripto varlıkları henüz yasal olarak tanımamaktadır. Ülkemizde kripto piyasalarında güncel olarak işlem yapılabilse de bu işlemlerden vergi alınmamaktadır. Bu sebeple kripto varlıklarında sağlanacak kazançlar resmiyet kazanamamaktadır. Ancak buna karşın Paribu, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Paribu Teknoloji Anonim Şirket ismiyle onay almış ve resmi olarak tanınmış bir platformdur. Şirket yasaların zorunlu kıldığı tüm prosedürleri uygulamaktadır. Ayrıca Paribu’da yapılan işlemler SSL güvenlik sertifikasıyla korunmaktadır. Bu sebeple uygulamaya güvenebilirsiniz. Herhangi olumsuz durumda ise gerekli hukuki işlemleri başlatabilirsiniz.

Paribu Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.