Teknoloji Haberleri

Paribu Koşullu Satış Nasıl Yapılır 2022

Genel itibariyle; paribu koşullu satış nasıl yapılır 2022 koşullu satış, belirlenen fiyatlardan olaşan coinlerin satılmadı işlemini kapsar. Paribu mobil uygulamasını kullanarak verebileceğiniz bu emir, fiyatın sizin belirlediğiniz koşula gelmesiyle işleminizin işlem tahtasına düşmesini sağlar.

Paribu Stop Loss Nedir?

Stop Loss zararı durdurma emri olarak da bilinir. Hisse senedi belirli bir fiyata ulaştığı zaman alıcıya ve satana uygulanan emirdir. Bu emir sayesinde kaybınız en az seviyeye inmektedir. Örneğin bir kripto para aldınız ve bir anda %20 geriledi ve siz de önceden fiyat %20 altına düştüğü zaman bir stop loss emri verdiyseniz emriniz otomatik olarak işlem tahtasına düşecek ve kaybınız %20 ile sınırlı kalacaktır. Bu kapsamda; paribu koşullu satış nasıl yapılır 2022araştırmalarında loss emri önemli bir etkendir.

Paribu Satış Emri Vermek

Paribu her zaman müşteri memnuniyetine dayanarak çalışır. Sizin bir hisse senedinde veya kripto paralarınızda kar/zarar dengesini sizin lehinize olacak şekilde ayarlamaya çalışır. Bunun için geliştirmiş olduğu satış emri, birçok yatırımcının yatırımını garanti altına alır. Bu bağlamda; paribu koşullu satış nasıl yapılır 2022 için, bu satış emrini aşağıdaki gibi verebilmek mümkündür:

  • Paribu uygulamasından “Koşul” seçeneğine tıklayın.
  • Koşul kısmındaki TL bölümüne tetikleyici fiyatı yazın.
  • Daha sonra emir TL bölümüne emre konu olan tutarı yazın.
  • Belirlediğiniz emir gerçekleştiğinde hesabınızdan otomatik olarak bir satış gerçekleşecektir.

Ayrıca bu sistemin şöyle bir güzel yanı da vardır; örneğin, bir kripto para için 60000 TL’ye düştüğünde 1 kripto para dat emri verdiniz ve bir anda düştü, ancak geri yükselişe geçti. Sizin bu emriniz gerçekleşmez ve zarar etmemiş olursunuz. Ancak unutmayın ki yükseliş için de aynı durum gerçekleşir. Bu durum size zarar ettirmez, ancak kâr payınızı düşürebilir.

Ayrıca sadece satış işlemi değil Paribu’da alış işlemi de yapabilmektesiniz. Bunun için satış işleminde anlattığımız tüm aşamaları uygulayabilirsiniz. Yalnızca burada dikkat etmeniz gereken konu, hisse senedi veya kripto parayı en yüksek değerinde almak değil düştüğünde almaktır. Bu yüzden emriniz bu yönde vermek sizin kârınıza olacaktır.

Paribu Satış Emri Veremiyorum

Paribu, bu emirleri kendiliğinden iptal etmez. Yani karşılığını ulaşana kadar ya da kullanıcı iptal edene kadar aktif kalır. Yani siz satış emrini gerçekleştiremediğinizi düşünseniz dahi o açık emir olarak durmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken tek husus, alış veya satış emirlerinizin beklediğiniz tutarı henüz karşılayamadığını görmektir. Örneğin siz bir hisse senedi almak için %10luk bir büyüme gerçekleştiğinde almak istediğiniz emrini verirseniz o hisse senedi %5’lik büyüdüğünde sizin emriniz gerçekleşmez ve satın alamazsınız. Ta ki hisse senedi %10 büyüyene kadar. Ancak satış yapacaksanız ara ara alış emirlerinizi kontrol etmekte fayda var. Çünkü  “Bekleyen Alış Emirleri” listesinde bulunan ve satış tutarınızı karşılayan tutara hızlı satış yapabilmektesiniz.

Böylece paribu koşullu satış nasıl yapılır 2022 satış emriniz beklemek zorunda kalmazsınız. Müşteri memnuniyeti esaslı çalışan Paribu, bu koşulda son derece profesyonel olanaklar sağlar. Genel itibari işe al sat işlemlerinde oldukça hızlı altyapıya sahip site, komisyon oranları ile de ilgi topluyor. Alış işlemleriniz için de bekleyen satış işlemlerini kontrol ederek aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.