YaşamEkonomi

Sosyal Medya’dan Duyurdu: Petrol Fiyatlarını Erdoğan Düşürdü

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla ses getirdi. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan krizin neticesinde yükselen petrol fiyatlarına Erdoğan’ın müdahalede bulunduğunu aktaran Gökçek, petrol fiyatlarındaki düşüşün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müdahalesinden kaynaklandığını belirtti.

Güne 30 Dolar Düşüşle Başladı

Son birkaç aylık süreçte brent petrol fiyatlarında hızlı bir artış yaşandı. 2014’ten bu yana ilk kez 100 dolar barajını aşan brent petrol fiyatları 140 dolara kadar tırmandı. Ancak bu sabah brent petrol fiyatlarında ciddi oranda düşüş yaşandı. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilimin etkisiyle 140 dolar barajını da aşan brent petrol güne 110 dolar seviyelerinde başladı.

erdogan dusurdu 235
Petrol fiyatlarını Erdoğan düşürdü

‘Erdoğan Petrol Fiyatlarını Düşürdü’

Melih Gökçek ise söz konusu düşüşle ilgili flaş bir iddiada bulundu. Tüm dünyada zamlanan petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüşün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirildiğine değinen Gökçek, “Savaş olmasına karşın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışmaları sayesinde petrol fiyatları bir gün içerisinde 15 dolar düşüş yaşadı. Bu durum alkışlanmaz mı?” ifadelerini kullandı.

Benzin ve Motorine İndirim Gelebilir

Brent petrol fiyatlarında yaşanan değer kaybının etkisiyle benzin ve motorin fiyatlarında indirim yaşanması bekleniyor. Brent petrolün seviyesini koruması durumunda benzin ve motorin fiyatlarında 4 liraya varan indirimlerin oluşabileceği aktarıldı.

Tata Tiago Fiyatı Ne Kadar – Tata Tiago Özellikleri

2 Yorum

  1. Araba fiyatları da beyin yakıyor derhal müdahalle edilmeli araba hayallerimiz vardı yine alamadık hersenne iki katına cıkıyor karra borsacılar ve fırsatcılar 100 bine iki yıl önce almadığımız mersedes 2013 model şu an 820 bin iki yılda olmaz el vicdan yahu bu ne artış

  2. Melih gokce diyince aklıma Ankara başkentin kayıp yılları geliyor. Petrol fiyatları ni cumhur başkanı düşürmedi. Kimi kandırıyorsunuz ozaman gidadaki indirimler nerede yüzde 7 indirim oldu dediniz. 5lt yağda 1 tl idirim oldu ne kadar rahatladık 500 tlde alış veriste 33 TL indirim. Oh rahatladık kiralara el atın kotota koyun sinirlandirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.