Teknoloji Haberleri

Petrol Ofisi’nden müjde: Akaryakıt harcamalarına 50 liraya varan indirim!

Dolar kurunun yeniden yükselmesiyle birlikte artışa geçen akaryakıt fiyatları vatandaşı zor durumda bırakırken, benzin ve motorin fiyatları 12 liranın üzerine tırmandı. Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar bankaları harekete geçirdi. Yapı Kredi’nin oluşturduğu kampanya kapsamında Petrol Ofisi akaryakıt istasyonlarında yapılacak 150 lira ve üzeri her dört yakıt harcamasından birinin QR kod ile gerçekleştirilmesi durumunda 50 lira değerinde puan kazanılabilecek.

Banka kampanyanın detaylarını da paylaştı. Kampanyaya katılım sağlayarak akaryakıt alışverişlerinde indirim kazanmak isteyen Yapı Kredi World Kart sahipleri kampanyaya 1 Ocak 2022 ile 15 Şubat 2022 tarihleri arasında katılabilecek. Kampanya World Kart ile anlaşması bulunan Petrol Ofisi istasyonlarında geçerli olacak.

QR Kod İle Yapılacak Alışverişlerde Geçerli

Kampanyanın geçerlilik kazanması için gerekli en önemli şart ise alışverişlerin QR kod ile yapılması olarak gösteriliyor. Kampanya tek seferde Petrol Ofisi istasyonlarında yapılacak 150 lira veya üzerindeki yakı harcamalarında geçerli olacak. Toplamda 10 lira PO Puan kazanılacak kampanyaya Petrol Ofisi’nin 40 lira PO kampanyası ilave edilecek ve toplamda 50 lira değerinde indirim uygulanacak.

Petrol Ofisi’nin Oluşturduğu Kampanyaya Katılanlar Avantajlardan Faydalanabilecek Mi?

Petrol Ofisi’nin uygulamaya aldığı 40 lira PO Puan kampanyasına katılan ve aynı zamanda Yapı Kredi World Kart sahibi olan müşteriler için belirli kriterler oluşturuldu. Buna göre:

Petrol Ofisi’nin oluşturduğu 40 lira PO Puan kampanyası dahilinde olmasına karşın 3 veya daha fazla harcama yapan müşteriler QR kodla gerçekleştirecekleri ilk 150 lira veya üzerindeki yakıt harcamalarında Yapı Kredi’nin oluşturduğu kampanya şartları karşılandığı taktirde iki kampanyayı birleştirebilecekler ve 50 lira değerinde yakıt indirimi hakkı kazanacaklar,

Petrol Ofisi’nin oluşturduğu 40 lira PO Puan kampanyası dahilinde olmasına karşın 1 veya 2 harcama yapan müşterilerin ise ilave bir harcama daha yapmaları gerekmektedir. Buna göre yapılacak iki 150 lira ve üzeri yakıt harcamalarının sonunda 50 lira değerinde yakıt indirimi hakkı kazanılabilecek,

Kampanya Şartları

Yapı Kredi ve Petrol Ofisi ortaklığıyla oluşturulan kampanya için belirli kriterler bulunuyor. İşte kampanya şartları:

  • Kampanyadan Yapı Kredi bireysel kredi kart sahipleriyle birlikte, bireysel TLkart sahipleri faydalanabilecek,
  • Kampanya Yapı Kredi’nin anlaşmalı olduğu Petrol Ofisi istasyonlarında geçerli olacak,
  • Kampanyanın uygulanabilmesi için yapılacak harcamaların QR kod ile ödenmiş olması gerekiyor,

QR Kodla Ödeme Yapmak

QR kod ile ödemenin nasıl yapılabileceğini merak eden müşteriler için konuya açıklık getirelim. QR kod ile ödeme yapılabilmesi için World Mobil veya Yapı Kredi Mobil uygulamalarından birisi APP Store veya Google Play Store üzerinden indirilmelidir.

Ödeme adımında ise öncelikle yetkili kişiye QR kod ile ödeme yapılacağı hakkında bilgi verilmelidir. Ödeme yapılırken ilgili uygulamaların içerisinde bulunan ‘QR kod ile ödeme’ seçeneğine erişilmeli ve temsilci tarafından gösterilen pos cihazına ekranda yer alan QR kod gösterilmelidir. Ödeme saniyeler içerisinde tamamlanmış olacaktır.

Kampanyaya Nasıl Katılabilirim?

Diğer merak edilen konu ise oluşturulan kampanyaya nasıl katılabileceğidir. Kampanyaya katılmak isteyen kişiler Yapı Kredi World veya Yapı Kredi Mobil uygulamaları içerisinde yer alan kampanya seçeneğinden ilgili kampanyaya ulaşarak ‘Kampanyaya başvur’ seçeneğini seçmelidir. Gelecek onay mesajıyla birlikte yapılacak alışverişler kampanyaya dahil edilecektir.

Kampanyaya 15 Şubat 2022 tarihine dek başvurulabilecek. Ayrıca kampanyadan kazanılacak 50 lira değerindeki puanlar 25 şubata dek kullanıcıların hesaplarına yüklenecek. Yüklenen puanlar ise 24 mart tarihine dek kullanılabilecek. 24 Mart 2022 tarihine dek kullanılmayan puanlar sistem tarafından geri alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.