EkonomiBilgi

Pimapen Metrekare Fiyatı 2022 – PVC Pencere Fiyatları

Türkiye’de birçok alanda olduğu gibi inşaat sektörüne de yüksek zamlar uygulandı. Yapılan zamların ardından yeni ev sahibi olan vatandaşlar Pimapen metrekare fiyatı 2022’de ne kadar olduğuyla ilgili araştırmalar yapmaya başladılar. Pimapen metrekare fiyatlarını, pimapen fiyatlarının hangi koşullara bağlı olarak değiştiğini inceledik.

Metretül Nedir?

PVC pencere yapımı için metre ya da santimetre ölçüm birimi olarak baz alınmaz. PVC pencere yapımında metretül dikkate alınır. Metretül, PVC pencerenin 1 metre uzunluğundaki birimi olarak tanımlanabilir. Metretül, metreye benzer şekilde iki boyutlu nesneleri incelese de bu eylemi tek boyutlu olarak gerçekleştirir. Bu sebeple PVC pencere yapımında metretül baz alınır.

Pencere Metretül Fiyatları 2022

PVC pencere yapımında metretül dikkate alınarak fiyat hesaplanır. Metretülün, metreyle kıyaslanmasında birim farkı yoktur. 1 metretül, 1 metreye eşittir. Bu sebeple 100 santimetre uzunluğundaki bir pencere, 1 metretül olarak belirtilebilir.

PVC pencere fiyatları yeni yılda zamlandı. Güncel değerlere göre her metretül için ortalama 40 liralık bir ücret talep edilmektedir. Bu ücret daha düşük kalitedeki malzemeler için 35 lira seviyelerine kadar düşebilirken, maksimum 45 lira seviyelerine kadar da çıkabilir.


PVC Pencere Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev sahipleri genellikle masraftan kaçınmak için PVC pencerelerde olabildiğince uygun fiyatlı malzemeleri tercih ediyorlar. Oysaki pencere bir evin vazgeçilmez unsurudur. Isı yalıtımı için oldukça önem arz eden pencerenin basit malzemelerle yapılması durumunda, doğalgaz başta olmak üzere çeşitli farklı masraflar ortaya çıkacaktır.


Evin Pimapen Masrafı Toplam Ne Kadar Olur?

3 oda, 1 salon olarak düzenlenen evlerde ortalama olarak her odada en az bir pencere bulunmaktadır. Pimapen yapımında yalnızca pencerenin masrafı değil, pencereyi yapacak ustanın işçilik masrafı da karşılanır. 3 oda, 1 salon olarak dizayn edilen bir hanenin ortalama pencere masrafı ise 10 bin lira seviyelerinde olacaktır. Bu masraf şu etkenlere bağlı olarak değişebilir:

  • Evdeki pencere sayısı
  • Pencerenin uzunluğu
  • Pencerenin yapımında kullanılacak malzemelerin kalitesi
  • İşçilik maliyeti
  • Yapılacak işin zorluğu

Büyük Tüp Fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.