Altın FiyatlarıEkonomi

Piyasa uzmanı İslam Memiş yatırımcıları uyardı: Dolar toparlanmaya başladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ABD Merkez Bankası 'FED'in 25 baz puanlık faiz artımı' kararını değerlendirdi.

Son dönemdeki söylemleri ve tavsiyeleriyle yatırımcıların ilgisini kazanan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara yeni tavsiyelerde bulundu. ABD Merkez Bankası FED’in yeni açıklamalarını değerlendiren Memiş, alım ve satım işlemlerinde çok dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

‘Dolar Toparlanmaya Başladı’

Memiş, ABD Merkez Bankası FED’in yaptığı açıklamaların ardından Youtube hesabından piyasaları değerlendirdi. FED’in, geçmişe kıyasla elinin çok da kuvvetlendiğine değinen Memiş, dolar kuruyla alım-satım yapanların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Bu dönemde olabildiğince alım-satım işlemlerinden uzak durulması gerektiğini vurgulayan Memiş, dolar kurunu değerlendirirken doların endeksinin 100 birime ulaşabileceğini söyledi. Doların toparlanmaya başladığını belirten Memiş, “Dolar endeksi 99 dolara yükselerek bir atak başlatacaktır. Dolar son günlerde toparlanmaya başladı. Bu durum FED’in elini kuvvetlendirdi.” ifadelerini kullandı.

TCMB’ye Faiz Uyarısı

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan siyasi krizin Türkiye üzerinde yaratabileceği etkilere değinen Memiş, FED’in ardından TCMB’nin de kendi faiz kararını açıklayacağını söyledi. FED’in 25 baz puan faiz arttırdığına değinen Memiş, Merkez Bankası’nın faiz kararını verirken oldukça dikkatli olması gerektiğine vurgu yaptı. Memiş son olarak enflasyonun bu dönemde de artışını sürdüreceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.