Altın Fiyatları

Piyasa uzmanı İslam Memiş yatırımcıları uyardı: Gram altın 1450 lira olacak

Son dönemde piyasalar hakkında yaptığı doğru tahminlerle adından söz ettiren İslam Memiş’ten yatırımcılara yeni uyarılar geldi. ABD Merkez Bankası’nın aldığı 25 baz puanlık faiz kararını değerlendiren Memiş, altın yatırımcılarını sevindirecek yeni tavsiyelerde bulundu.

‘Gram Altın 1450 Lira Olacak’

Rusya-Ukrayna geriliminin ardından düşüşe geçen gram altını değerlendiren Memiş, aşağı yönlü hareketin birkaç hafta daha süreceğini belirtti. Memiş, piyasalarda fırsatların hiçbir zaman sona ermeyeceğini ifade ederken, yıl sonuna kadar gram altının 1450 lira seviyelerine tırmanacağını kaydetti. Memiş, “Bu yıl gram altının 1450 lira seviyelerine yükseleceğini tahmin ediyorum. Güncel durumda 900 lira olan gram altının kısa vadede düşse de yeniden yükseleceğini öngörüyorum. Bu düşüşün sonucunda gram altın 850 lira seviyelerini dahi görebilir. Bu noktalarda alım yapılabilir.” ifadelerini kullandı.

‘Varlıklarınızı Çeşitlendirin’

2022 yılında piyasalardaki dalgalanmaların artarak devam edeceğini kaydeden Memiş, yatırımcıların sepet yaparak varlıklarını çeşitlendirmeleri gerektiğini vurguladı. Farklı alanlarda yatırım yapılması gerektiğini savunan Memiş, yatırımcılara tek bir noktaya odaklanmanın doğru olmayacağını söyledi.

Ayrıca yatırımların orta veya uzun dönemli olması gerektiğini de belirten Memiş, kısa vadeli yatırımların bu yıl için sonuçsuz kalabileceğini, nitekim oldukça çalkantılı bir yıl geçirdiğimi kaydetti. Rusya örneğini veren Memiş, yatırımcılara uzun vadeli yatırımlar yapmalarını önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.