EkonomiAltın Fiyatları

Piyasa uzmanı İslam Memiş’ten kritik uyarı: Moraller bozulabilir

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş piyasalardaki hareketliliği değerlendirdi. TGRT’nin canlı yayınına konuk olan Memiş, altın ve dolardaki düşüşün alım fırsatı olduğunu ve yaza doğru fiyatlarda yeni bir rekorun oluşabileceğini duyurdu.

‘Enflasyon Riski Devam Edecek’

Piyasalardaki rahatlamaların geçici olduğuna değinen Memiş, “Dünyada yeni bir sistem var. Kontrol kaybedilmeyecek ancak kontrollü şekilde gerginlik sürdürülecek. Vatandaşlar artık bunu kabullenmeli. Ateşkes kararının alınacağını düşünmüyorum. Borcu olanlar için bu seviyeler büyük fırsat. Yatırımcılar neye ihtiyaçları varsa şu anda değerlendirebilir. Enflasyon riski devam edecek ve kısa süreli rahatlamanın ardından piyasalar yeniden hareketlenecek.” dedi.

900 Liranın Altı Alım Fırsatı

Altın piyasalarına ilişkin tahminlerde bulunan Memiş, son bir aylık dönemde yatırımcıları altının 900 lira seviyelerinden aşağılara düşeceği konusunda uyardığını hatırlattı. Memiş, “Korku veya paniğe gerek yok. Altın için bu seviyelerin oluşacağını belirtmiştim. Fiyatlar şu anda normal. Unutulmamalı ki manipülasyon piyasası oluştu. Fiyatları sert bir şekilde yukarı veya aşağı yönlü oynatabilirler. Bu süreçte yatırımcılar panik yapmadan tavsiyelerime kulak vermeli. Altın için 850 lira ile 900 lira arasındaki değerlerin alım fırsatı olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İslam Memiş 4 Hafta Süre Verip Uyardı! Hazırlıklı Olun Altın Ve Dolar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.