Teknoloji Haberleri

Oyun Severlere Güzel Haber: PUBG Ücretsiz Oldu!

Steam oyunseverlere müjdeyi verdi. Dev oyun platformu Türkiye’de en fazla oynanan oyunlar listesinde yer alan PUBG: Battlegrounds oyununu ücretsiz olarak kullanıcılarına sunacak. Oyunun bu gece yarısı itibarıyla Steam mağazasından alınabileceği belirtildi.

2016 yılında piyasalara sürülen ve yalnızca Türkiye’de değil dünya üzerinde oyunseverlerin ilgisini çekmeyi başaran PUBG’nin yılbaşında ücretsiz olarak sunulacağı duyurulmuş ancak oyun platformu Steam üzerinden resmi bir açıklama yapılmamıştı. Yılbaşında herhangi bir girişimde bulunmayan platform bu gece yarısı itibarıyla PUBG’nin ücretsiz olarak alınabileceğini açıkladı.

PUBG Ücretsiz Olarak Nasıl İndirilir?

PUBG’yi ücretsiz olarak almak isteyen kişiler öncelikle Steam platformu üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturmalılar. Steam üzerinden oluşturulan hesaplar için bir ücret ödenmediğini hatırlatalım. Bu kapsamda yapılması gerekenleri şu şekilde listeleyebiliriz:

1#: Steam resmi internet sayfası üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturun,

2#: Aynı sayfa üzerinde yer alan ‘Steam indir’ seçeneğine erişerek kullandığınız cihazın özellikleriyle eş değer olan Steam uygulamasını bilgisayarınıza yükleyin,

3#: İndirilen dosyayı gerekli işlemleri tamamlayarak bilgisayarınıza kurun,

4#: Steam uygulaması cihazınızda yer edindikten sonra uygulamaya açın ve gerekli kullanıcı bilgilerini doğru bir şekilde ilgili alanlara girin,

5#: Açılan ana sayfada arama yerine PUBG yazarak oyunun sayfasına erişin ve ‘Ücretsiz indir’ seçeneğine tıklayarak oyunun bilgisayarına kurulumunu sağlayın.

image 10
PUBG Ücretsiz Oldu!

PUBG Ücretsiz Ne Zaman Alabilirim?

Bu gece 23.59 itibarıyla oyunun Steam platformu üzerinden ücretsiz olarak kullanıcılara sunulması bekleniyor. Oyunu indirebilmek için bir Steam hesabına sahip olmanız gerektiğini hatırlatalım. Ayrıca oyunun güncel satış fiyatını merak eden oyunseverler ise araştırmaları sonucunda 90 liranın üzerinde bir etiket fiyatıyla karşılaşacaklardır. Steam’in sınırlı bir süre boyunca oyunu ücretsiz olarak kullanıcılarına sunacağı belirtiliyor.

Yeni Paket Yakında

Ayrıca PUBG’de kullanıcılarına müjdeyi verdi. Yakın zamanda BattleGrounds Plus adıyla yeni bir paketin piyasaya sürüleceği belirtildi. Paketle birlikte oyuncular dereceli bir oyun moduyla karşılacak ve kariyer yapabilecek. Ayrıca ek kozmetik eşyalarında olması bekleniyor. İlgili paketin yurt dışında 12 dolar olacağı beklenirken, Türkiye’deki satışına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Ek olarak 10 ocak tarihinden önce oyunu satın alan kişilere PUBG tarafından ‘Special Commemorative Pack’ yani özel hatıra paketi hediye edilecek. Paket kapsamında kullanıcılar ücretsiz olarak yeni eşyalar edinecek.

Ücretsiz Windows 10 Pro Etkinleştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.