Bilgi

Schindler 75 yıllık Türk markasını satın aldı!

Dünyanın en değerli merdiven ve asansör markası Schindler, 75 yıldır üretimlerini sürdüren ve asansör sektöründe adından söz ettiren Omsan’ı satın almak için gerekli girişimlere başlandığını ve pazarlık görüşmelerinde son aşamaya gelindiğini aktardı. 1948’de üretime başlayan ve Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veren Omsan, 75 yıldır sektörün öncü markası olarak dikkatleri üzerine çekiyordu. İsviçre menşeili Schindler, Omsan’ın satın alındığını duyurdu.

Türkiye’ye Yatırımlarını Arttırdı

Schindler, Türkiye’ye yapılacak yatırımların arttırılacağını duyurmuştu. Yapılan duyurudan kısa süre sonra Türkiye’nin 75 yıllık markası olan Omsan’ın satın alındığını açıklayan Schindler, Rekabet Kurumu’ndan da gerekli onayı aldı. Yapılan pazarlık görüşmeleri birkaç hafta içerisinde tamamlandı ve Omsan, sektörün dünyaca ünlü markası Schindler’e satıldı.

140’tan Fazla Ülkeye Hizmet Veriyor

İsviçre menşeili marka Schindler 1874 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana sektörün öncü ismi olmayı başaran Schindler, asansör ve yürüyen merdiven gibi ürünlerin üretimini yapıyor. Schindler günümüzde 140’ın üzerinde ülkede varlığını sürdürüyor. İsviçre’de kurulan marka; Brezilya, Çin, ABD, Hindistan, Almanya gibi çok sayıda ülkede üretimlerine devam ediyor. Marka geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki yatırımlarına hız kazandıracağını duyurmuş ve bunun üzerine de Omsan için pazarlık görüşmelerinin başlatıldığını duyurmuştu.

75 Yıllık Marka

Omsan, Türkiye’nin asansör alanındaki öncü firmasıydı. 1948 yılında kurulan dev marka, Mehmet Rıza Çukurova, Ayşe Yeşim Makar ve Berat Burak Çukurova tarafından yönetiliyor. Omsan üretimlerini Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer alan 7 bin 502 metrekarelik üretim tesisinde sürdürüyor. Markanın 180’den fazla personeli çalışmalarına devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.