Bilgi

Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Çağımızın en büyük gerekliliği olan akıllı telefonların dış görünüşüne kendi dış görünüşümüze önem verdiğimiz kadar önem veririz. Kimi zaman renkli kılıflar alarak eğlenceli hale getirir, kimi zaman da özel tasarlatırız. Kimi zaman da bunların hiçbirini yapmaz ya telefonla beraber gelen şeffaf kılıfı kullanır, ya da kendimiz şeffaf kılıf alırız.

Şeffaf kılıflar telefonumuzu ne kadar güzel gösterse de bir süre sonra sararıp kullanılmaz hale gelmesi en büyük sorunlarından oluyor. İşte bu yazımızda sararmış telefon kılıflarını tekrar eski haline çevirebilmenin yollarına bakacağız.

Sararan Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Beyazlatılır?

Sararan şeffaf telefon kılıflarını beyazlatmanın yolları şunlardır:

  • Diş macunu ile beyazlatma; diş macunları dişimizi beyazlatmaya yardımcı olduğu kadar, telefon kılıfımızı da beyazlatmaya yardımcı olur. Nasıl yapılacağı ise, partikülü olmayan bir diş macununu diş fırçası yardımıyla kılıfımızı sürelim biraz beklettikten sonra kılıfımızı yıkayalım.
  • Karbonat yöntemi; ev temizliği için ismini sıkça duyduğumuz karbonat kılıflarımız için de oldukça güçlü bir temizleme maddesidir. Gelelim yapım aşamasına, sıcak suyun içine iki tatlı kaşığı karbonat koyalım ve hazırladığımız bu karışıma kılıfımızı koyalım. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra kılıfımızı çıkarıp yıkayalım.
  • Cif Yöntemi; bir diş fırçası yardımıyla kılıfımıza sürdüğümüz cifi kısa bir süre beklettikten sonra yıkayalım. Ancak bu yöntemde dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Cif bir kimyasal olduğu için kimyasal maddelerin cisim üzerinde uzun süre durması ve fazla miktarda kullanılması cisme zarar verebilir. Kılıfı temizleyeyim derken kılıftan olmamak adına dikkatli uygulanmalıdır.
Kaynak:
CAN YILDIRIM
telefon kilifi temizleme 2022
telefon kılıfı temizleme

Telefon Kılıfı Soyulması

Özellikle cebimizde madeni para, çakmak veya anahtar varsa bu süreç daha da hızlanmaktadır. Bunun önüne biraz olsun geçebilmenin tek yolu, parlatıcı oje olabilir. Bir parlatıcı oje bu süreci oldukça yavaşlatmaktadır. Parlatıcı oje, kendi fırçasıyla kılıfın tamamına sürülür. Ancak sürerken dikkatli olunması gerekir. Eğer çok küçük bir fırça izi veya kalınlık olursa kılıfın güzelliği gölgelenmiş olur. Kuruduktan sonra kullanıma hazır olan kılıfı uzunca süre soyulmadan kullanabiliriz.

Tablet kılıfları genelde deri veya süet olduğu için telefon kılıflarına göre temizlenmesi zordur. Ancak bu zorluğu oldukça kolay ve zahmetsiz bir hale getirebiliriz.

  • Bir kap, sıcak su, bulaşık deterjanı ve iki tane bez ile temizlenme sağlanır.
  • Kapta su ve biraz bulaşık deterjanını karıştırıldıktan sonra, bez bu karışıma batırılıp sıkılır. Bu bezle kılıf nazikçe silinir. Kılıfta su izi kalmaması adına, diğer bezle de kurulanır. Böylelikle, temizlenme işi tamamlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.