Personel Alımları

Silahlı ve silahsız olmak üzere binlerce güvenlik personeli alımı yapılacak!

Her yıl binlerce vatandaşı iş sahibi yapan İŞKUR aralık ayı ilanlarında Türkiye genelinde yapılacak silahlı silahsız güvenlik personeli alımlarına yer verdi. Yapılacak alımlarda adaylardan belirli şartları karşılamaları talep edilirken, şartları kapsayan 1.400 kişi güvenlik personeli olabilecek.

Yapılacak alımlar özel sektöre dair şirketler için geçerli olacak. İŞKUR daha önce kamu kurumları içinde güvenlik personeli ilanlarına yer vermiş, milyonlarca başvuru arasından şanslı olan binlerce kişi kamu kurumlarında güvenlik personeli olarak çalışma hayatına katılmıştı.

Türkiye genelinde özel sektöre binlerce güvenlik personeli alımı yapılacağını duyuran İŞKUR alımların silahlı ve silahsız olmak üzere iki ayrı kategori üzerinden yapılacağını belirtti. Alımlar Türkiye’nin 81 ilini de kapsarken, başvurulacak ilde en az 1 yıl ikamet ediyor olma şartı aranacak.

İŞKUR BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR yayımladığı ilanların tümünde belirli şartların karşılanmasını talep ediyor. Şartları karşılamayan bireyler İŞKUR’un sağladığı istihdam desteğinden faydalanamıyor.

İŞKUR’un başvuracak adaylardan talep ettiği şartlar şu şekilde:

  • 18 yaş ve üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Başvuracak kişi alınan karar gereği affa uğrasa dahi dolandırıcılık, hileli iflas, gasp, hırsızlık, rüşvet, casusluk, güveni kötüye kullanma gibi devletin güvenliğini ihlal edici suçlardan ötürü adına soruşturma dahi açılmış olursa başvuruda bulunamayacak,
  • Eğitim durumu olarak en az ilköğretim mezunu olunması,
  • Kamu haklarından mahrum olmaması,
  • Herhangi bir kamu kurumunda veya şirkette işlenen disiplinsizlik suçuyla hizmet akdi feshedilen kişiler başvuruda bulunamayacak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık gibi aylık almıyor olmak,
image 22
İŞKUR İŞ BAŞVURUSU

BİNLERCE GÜVENLİK PERSONELİ ALINACAK

İŞKUR’un yayımladığı ilanlar kapsamında Türkiye genelinde binlerce güvenlik personeli alımı yapılacak. Alımlara başvuruda bulunmak isteyen adaylar İŞKUR’un aradığı niteliklere sahip olması gerekiyor. Ayrıca alımların silahlı ve silahsız olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacağını hatırlatalım.

Silahlı güvenlik personeli için başvuruda bulunmak isteyen adaylar için ek olarak şu şartlar talep ediliyor:

  • 21 yaş ve üzerinde olmak,
  • Eğitim durumu olarak en az lise mezunu olunması,
  • Sicilin temiz olması,
  • Akıl sağlığıyla ilgili herhangi bir rahatsızlık geçirilmemeli,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Silahlı ve silahsız olmak üzere iki ayrı kategoride güvenlik personeli olmak isteyen 1.400 kişiye istihdam desteği verilecek. Türkiye genelinde yapılacak alımlarda İŞKUR tarafından aranan niteliklere sahip olan adaylar İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden hesap oluşturmalı. Hesap oluştururken özgeçmiş bilgilerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor. Kurumun bilgileri sonrasında teyit edeceğini hatırlatalım.

İŞKUR HESAP OLUŞTURMA EKRANI

Hesap oluşturulduktan sonra ilgili ilanlar üzerinden başvuruda bulunulabilecek. Ancak başvurulacak ilde en az 1 yıldır ikamet ediliyor olması gerekiyor. Kişiler farklı bir ilden başvuruda bulunamayacak. Silahlı ve silahsız olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak alımlar için başvururken aranan nitelikler doğru bir şekilde okunmalı. Silahlı güvenlik personeli alımlarında, ek olarak farklı nitelikler aranıyor. Şartlara eksiksiz bir şekilde uyum sağlayan kişiler başvuruda bulunmaları halinde iş sahibi olabilecek.

GÜVENLİK PERSONELİ ALIM EKRANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.