Bilgi

Sinav.Diyanet.Gov.tr 2022 Başvuru

Diyanet sınavı başvuruları pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor. Diyanet işleri Başkanlığı sıklıkla personel alım ilanları yayınlıyor. Bu ilanların her biri Online olarak yayınlandığı gibi aynı zamanda sonuçları da online olarak belirleniyor. Sınava başvuru yapan ve unvan olarak uygun olan kişiler online sınav yöntemi ile seçiliyor.

Personel alımı için başvuru yapan kişiler sınava girdikten sonra yeterli puana aldıkları zaman mülakat sınavına girmeye hak kazanıyorlar. Mülakatı da geçtikleri zaman diledikleri doğrultuda istihdam ediliyorlar. Gerekli sınavlara başvuru yapabilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı bilgi yönetim sistemi üzerinden başvuru yapmak mümkündür. İlgili sınavlar ve ilgili branşlar üzerine kolaylıkla başvuru yapılabilir.

  • Sinav.diyanet.gov.tr sitesini ziyaret ederek buradan, e-devlete giriş seçeneği yer alıyor.
  • Kurum dışı sınav olarak girildikten sonra ilgili sınavlara buradan başvuru yapmak mümkündür.
  • Bu şekilde diyanet işleri başkanlığı ilgili sınavlara başvuru yapılabilir.
diyanet isleri baskanligi bilgi giris ekrani
Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Giriş Ekranı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hizmet Alımı

Sinav.diyanet.gov.tr hizmet alımları da pek çok kişi tarafından merakla takip ediliyor. Hizmet alımı ile de alakalı diyanet İşleri Başkanlığı sıklıkla ilan veriyor. Devlete bağlı bir alan olduğu için kadrolu olarak atama şeklinde personel ilanları yayınlanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetle kadro açısından da dönem dönem personel ilanı yayınlıyor. Belirli şartlar öne sürüldüğü için bu şartları karşıladığını düşünen kişiler diyanet İşleri Başkanlığı hizmet alımına başvuruda bulunabilir.

Hizmet Alımı İçin Şartlar Nelerdir?

Bu şartlar gereği 18 yaşını doldurmuş olmak, T.C. vatandaş olmak ya da yüz kızartıcı suçtan hüküm giymemek gibi durumlar aranıyor. Aynı zamanda yazılı ve mülakat sınavlarından yeterli puanı alarak özel kurumun istediği şartları karşılamak gibi durumlarda gerekir. Bu şartların her birini karşılayan kişiler diyanet İşleri Başkanlığı hizmet alımı konusunda başvuruda bulunabilir.

Bu şartları taşıdığına inanan ve kendine güvenen kişiler e-devlet üzerinden yine hizmet alımı personel ilanına başvuru yaptıktan sonra yazılı sınava girer. Yazılı sınavdan yeterli puanı alan kişiler mülakata girmeye hak kazanır. Mülakata giren kişiler de yine burada geçerli puanı aldıktan sonra  hizmet alımına seçilebilir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın personel ilanlarına sıklıkla takip etmek gerekir.

Cep Telefonu ile Kıble Yönü Bulma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.