Teknoloji Haberleri

Site Hit Arttırma Yöntemleri 2022

Site hit arttırma yöntemleri, internet sitesi hit nasıl arttırılır, site ziyaretçi nasıl artırılır gibi konularda güncel bilgileri internet sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Site Hit Arttırma Yöntemleri 2022

İnternet siteleri günümüzde oldukça revaçta, sitelerinizin ziyaretçilerine göre kazanç elde etmeniz, reklamlar almanız da oldukça olası bir durum. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte bir çok insan bu sektöre yönelmiş durumda, sitelerini kuran kullanıcılar maalesef nasıl hit alacaklarını, mevcut hitlerini nasıl artıracaklarını bilmiyorlar. Site hit arttırma yöntemleri ile alakalı yazımızdaki adımları takip ederek siz de ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz.

Sitenize hit kazandırmak için kullanabileceğiniz bir çok farklı yöntem bulunmakta, ancak burada en temel şey SEO olarak adlandırılabilir.

SEO Nedir?

site hit arttırma yöntemleri
site hit arttırma yöntemleri 2022 3

İnternet sitelerinin genellikle ziyaretçi kaynağı arama motorlarıdır. Arama motorlarında arama yapan kullanıcılar genellikle ilk sayfadaki yazılara tıklamakta ve diğer sayfalara neredeyse hiç bakmamaktadır. Bu yüzden sitenizin arama başlıklarında ilk sayfada olması çok büyük hit kaynağı olacaktır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan şey ise SEO’dur. SEO kelimesinin Türkçe anlamı arama motoru optimizasyonu denilebilir. Bu optimizasyonu hem site içerisinde yapmanız hem de site dışında yapmanız site hit arttırma için oldukça önemlidir.

Site içi optimizasyon yapmak için kullanabileceğiniz farklı araçlar bulunmakta. Örneğin siteniz kesinlikle SSL sertifikasına sahip olmalı, bu kullanıcıların bağlantılarının güvenli kalmasını sağlayan bir güvenlik türüdür. Site içerisinde link yapınızın Google formatına uygun olması da bir diğer önemli etkendir. Örneğin, siteadı.com/yazı-adı/ şeklinde bir adrese sahip olmalısınız. Özellikle wordpress tabanlı sitelerde eğer bu ayar yapılmazsa saçma bir yazı uzantısı olacaktır ve bu Google açısından oldukça kötüdür. Resimlerinizi sıkıştırmalı, site açılış hızınızı ayarlamalı, özgün içeriklerle sitenizi sürekli olarak beslemelisiniz.

Yukarıda oldukça fazla madde bulunmakta ancak maalesef sadece bunları yaparak iyi bir yere gelmek çok da mümkün değil. Bu yüzden dış SEO’ya da önem vermelisiniz. Dış SEO dediğimiz kısım ise ilkine göre profesyonel desteğe daha fazla ihtiyaç duyabileceğiniz ve maddi harcamalar yapmak zorunda kalabileceğiniz bir optimizasyon türüdür. Bu yüzden bu aşamada profesyonel bir destek almak sizin açınızdan işleri çok daha kolay bir hale getirecektir.

Sosyal Medya Üzerinden Hit Arttırmak

Site hit arttırmak için sosyal medyayı kullanmak en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Sosyal medya bu gün neredeyse herkesin kullandığı bir mecra olarak karşımıza çıkıyor. Eğer nasıl yapacağınızı bilirseniz internet sitenize hit çekmek için kullanabilirsiniz. Örnekler üzerinden giderek daha açıklayıcı hale getirelim, mesela bir ingilizce öğrenme siteniz bulunuyor. Henüz yeni olduğu için öncelikle yeterince içerikle sitenizi beslemelisiniz. İçeriklerinizin yeterli olduğundan emin olduktan sonra sosyal medyada araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal medya üzerinden sizin internet sitenizle benzer konulara sahip hesapları ya da kişileri bulmakla işe başlayın. Paylaşımları ve takipçi kitlesini inceleyin, hangi konular daha çok ilgilerini çekiyor ve hangi paylaşımlarda daha fazla beğeni / yorum bulunuyor. Buradan sonra dilerseniz direkt olarak o hesaplardan reklam talep edebilirsiniz ya da daha az maliyet fakat daha uzun zaman içerisinde benzer bir sosyal medya hesabını kendiniz için oluşturabilirsiniz.

Site hit arttırma açısından basit gelebilir ancak sosyal medya kullanan insan sayısı baz alındığında aslında milyarlarca liralık reklamları çok ucuz bir şekilde vermiş oluyorsunuz. Elbette bu reklamı vermeden önce sitenizde kullanıcıların ilgisini çekecek içeriklerin olduğundan emin olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.