Teknoloji Haberleri

Spotify Hesabı Nasıl Silinir? 2022 (Resimli Anlatım)

Son dönemde popüler hale gelen müzik dinleme uygulaması Spotify içerisinde milyonlarca içerik bulundurmaktadır. Kullanıcılar uygulama içerisinde yer alan diledikleri müziği açarak dinleyebilir. Uygulamaya üye olarak çeşitli olanaklardan da faydalanılabilir. Örneğin Premium üyeler diledikleri yerde internetlerini kullanmadan dahi müzik dinleyebilir. Ancak çeşitli sebepler ile açılan üyelikler kapatılmak istenebiliyor. Hesabını kapatmak isteyen ancak nasıl yapılacağını bilmeyen kişiler için Spotify hesabı nasıl kapatılır sorusuna köşemizde yanıt verdik.

1.Öncelikle hesabın seviyesi kontrol edilmeli. Premium üyeler Spotify üyeliği için aylık ödeme yapmakta. Aylık ödemesini tamamlamayan üyeler hesaplarını kapatamıyor. Ancak ödeme tamamlandıktan sonra aynı işlemler uygulanarak hesabınızı dakikalar içerisinde silebilirsiniz.

2.Mobil veya bilgisayar cihazı üzerinden Spotify resmi internet sayfasına ulaşılmalı. Spotify kullanıcı hesabını mobil uygulama üzerinden silmek isteyenler bir sonuç elde edemeyeceklerdir. Uygulamada yer alan hesap yalnızca tarayıcıdan resmi internet sayfaya girilerek kapatılabilir.

spotify hesabina girmek
spotify hesabı nasıl silinir? 2022 (resimli anlatım) 7

3.Resmi internet sayfasına girilmesiyle karşıda yer alan ekranın sağ üst köşesinde bulunan ‘Destek’ alanına tıklanmalıdır.

spotify destek alani
spotify hesabı nasıl silinir? 2022 (resimli anlatım) 8

4.Sonra arama alanına ‘Hesabını kapatma’ yazarak çıkacak ilk seçeneğe gidilmelidir.

hesabini kapatma
spotify hesabı nasıl silinir? 2022 (resimli anlatım) 9

5.Karşıda yer alacak ekranda ‘Premium hesabın var mı?’ sorusu yer alacaktır. Uygulama premium hesabı olanları direkt olarak müşteri iletişim merkezine yönlendirmektedir. Hemen altında yer alan kısımda ise ‘Hesabını kapat’ seçeneği bulunuyor. Hesabını silmek isteyenler bu kısma erişim sağlamalıdır.

hesabini kapata bas
spotify hesabı nasıl silinir? 2022 (resimli anlatım) 10

6.Uygulamaya Facebook ile üye olduysanız ‘Facebook ile giriş yap’, E-posta ile üye olduysanız ‘Gmail ile giriş yap’, kullanıcı adı ve şifreyle üye olduysanız ‘Giriş yap’ seçeneklerine tıklayarak hesabınıza başarıyla giriş yapmalısınız.

giris yap
spotify hesabı nasıl silinir? 2022 (resimli anlatım) 11

7.Giriş yaptıktan sonra yeniden ekranda yer alacak ‘Hesabımı kapat’ seçeneğine tıklanmalıdır.

8.Bu adımda uygulama hesabın size ait olup olmadığını kontrol edecektir. Bunun için bir doğrulama üye olunan mail adresine veya telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderilecek. Gönderilen kod ilgili alana başarıyla girilmelidir.

9.Uygulama son kez ‘Hesabınızı gerçekten silmek istiyor musunuz?’ sorusunu yöneltecek ve hesabı kapatma sebebinizi öğrenmek isteyecektir. Sorulara yanıt verip, ekranda yer alan onay kutucuğuna tıklanmalıdır.

10.Son olarak sunulan sözleşmede onaylandıktan sonra hesabınız başarıyla silinmiş olacaktır. Hesap kapatıldıktan sonra uygulama 1 hafta kullanıcı bilgilerini saklar. 1 hafta içerisinde yeniden hesabınızı aktif etmek isterseniz hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır. 1 haftalık sürenin sonunda giriş yapmadığınız taktirde sistem tarafından otomatik olarak hesabınız pasif hale getirilecektir.

Herhangi Bir Ücret Ödeyecek Miyim?

Spotify hesabını kapatmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konu hesabı kapatma işlemi sırasında herhangi bir ücretin ödenip, ödenmeyeceğine ilişkin oluyor. Premium hesap sahipleri son faturalarını ödemedikleri taktirde hesaplarını silemezler. Ödeme yapıldıktan sonra ise hesap başarıyla silinebilecektir. Diğer üyelik modellerinde ise hesabınızı dilediğiniz an hiçbir ücret ödemeden dakikalar içerisinde silebilirsiniz.

WhatsApp’tan yeni özellik: Saniyeler içerisinde sipariş verilebilecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.