Teknoloji Haberleri

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify son yılların en popüler müzik dinleme uygulamasıdır. Uygulama içerisinde paylaşılan milyonlarca müzik arasından dilediğinizi anında indirebilir veya dinleyebilirsiniz. Bu noktada oldukça geniş bir içeriğe sahip olan Spotify’da zaman zaman mobil verimizi kullanarak da müzik zevkini yaşamak isteriz. Ancak Spotify ne kadar internet yer aklımızda her zaman bir soru işareti olarak bulunur.  Spotify’da dinleyeceğiniz müziklerin ne kadar internet harcadığını gelin birlikte inceleyelim.

Spotify İnternet Tüketimi

Spotify uygulamasına giriş yaptığınız esnadan itibaren uygulama internet kullanımına başlayacak ve her 3 dakika için hiçbir işlem yapmasanız dahi sadece ekranın açık olması sebebiyle 2 MB internet tüketilecektir. Harcanan internetin limiti dinlenecek müziğe ve listenin uzunluğuna göre farklılık gösterebilir.

  • Yalnızca bir müzik dinlemek için Spotify uygulamasını açtığınızı varsayalım. Bir şarkının 3 dakika olduğunu baz alırsak ses kalitesine bağlı olarak 2 MB ile 7.5 MB’a kadar internet harcanabilmektedir.
  • Bir müzik listesi açtığınızı ve listenin toplamda 1 saat uzunluğunda olduğunu varsayalım. Böylesi bir durumda da sesin kalitesine göre farklılık göstererek 40 MB ile 150 MB arasında internet harcanacaktır.
  • Her gün maksimum 1 saatlik müzik dinleyen bir kişi bir ayın sonunda 1.2 GB ile 4.5 GB arasında internet kullanmış olacaktır.

Spotify İnternetsiz Dinleme

Spotify uygulaması farklı üyelik paketleri sunmaktadır. Sunulan üyelik paketinin içeriğine bağlı olarak uygulamayı internetsiz olarak da kullanabilirsiniz. Spotify uygulaması Wifi ağına bağlı bulunan alanlarda müzik indirilmesine olanak tanıyacak ve indirilen içeriklerinde internetsiz olarak kullanılmasını sağlayacaktır. Bu sebeple Premium üyeliğe sahip olan Spotify kullanıcıları internetsiz olarak müzik dinleme imkanından faydalanabilmektedir.

Spotify Üyelik Ücreti

Spotify üyelik paketleri ve aylık kullanım ücretleri şu şekildedir:

  • Bireysel- 17 lira 99 kuruş
  • Duo- 23 lira 99 kuruş
  • Aile- 29 lira 99 kuruş
  • Öğrenci- 8 lira 99 kuruş

Spotify Data Saver Kapatma

Spotify uygulaması veri tasarrufu sağlamak için Data Saver olanağı sunmaktadır. Data Saverin aktif olması durumunda program otomatik olarak ses kalitesini düşerek ancak veri tasarrufu sağlayarak daha az internet kullanımına olanak sağlayacaktır. Fakat ses kalitesine önem veren kullanıcılar genellikle aktif halde bulunan Data Saver modunu kapatmak isteyebilirler. Data Saver modunu kapatmak isteyenler şu adımları takip etmelidir:

Uygulamayı açınız

  • Ayarlar paneline erişiniz
  • Ayarlar panelinde bulunan ‘Data Saver Modu’ seçeneğine tıklayınız
  • Aktif halde bulunan modu kapatınız

Spotify Üyelik İptali – Spotify Premium Para iadesi 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.