Teknoloji Haberleri

Spotify Üyelik İptali – Spotify Premium Para iadesi 2022

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip müzik dinleme platformu Spotify, her bütçeye uygun üyelik paketleri oluşturmuş durumda. Dileyen kullanıcılar Premium hesap edinerek reklamsız ve sınırsız sayıda müzik dinleyebilir. Ancak Premium hesap almak bir zorunluluk değildir. Dileyen kullanıcılar free hesaplarla da hiçbir ücret ödemeden müzik keyfi yaşayabilirler.

Spotify, diğer uygulamaların aksine kullanıcılarına Premium hesap almaları için bir zorunluluk getirmedi. Premium hesapların, free hesaplardan farkı ise diledikleri konumda, diledikleri müziği reklamsız bir şekilde dinleyebilmeleri ve parçaları cihazlarına yükleyerek internetsiz olarak da dinleyebilmeleridir. Kullanıcılar bu fırsatlardan yararlanmak için Premium hesap edinebilir. Premium hesap aldıktan sonra vazgeçilmesi halinde üyelik iptali yapmak da oldukça basit bir işlem gerektirir.

Spotify Premium İptal Etmek

Spotify Premium iptal etmek isteyenler birkaç dakika içinde bu işlemi gerçekleştirebilir. Spotify Premium hesabı silmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • Telefonunuzda bulunan herhangi bir internet tarayıcısını açınız
 • Adres çubuğuna spotify.com yazarak platformun resmi internet sayfasına erişiniz
 • Sağ üst köşede yer alan ‘Destek’ seçeneğine tıklayınız
 • Arama butonuna ‘Hesabını kapat’ yazınız
 • Ekranda ‘Premium hesabın var mı?’ sorusu yer alacak. Bu panelin bir alt kısmında ise ‘Hesabını kapatmak için tıkla’ yazısı bulunacaktır.
 • ‘Hesabını kapatmak için tıkla’ butonuna tıklayarak gerekli onay işlemlerini yapınız
 • Aylık ödemenizi zamanında yapmış ve geriye dönük herhangi bir borç bırakmadıysanız hesabınız iptal edilecek ve free pakete dönüşecektir

Spotify Premium iptal etmek mobil ve Spotify Premium iptal etmek bilgisayar için yukarıdaki işlemleri tekrarlayabilirsiniz. Spotify mobil uygulamasında Spotify üyelik iptali mümkün değildir. İşlemler uygulamanın resmi internet sayfasında yapılabilir.

spotify premium iptali nasil yapilir
Spotify Üyelik İptali – Spotify Premium Para iadesi – 2022

Spotify Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Spotify kullanıcılarına 4 farklı üyelik paketi oluşturmuştur. Bu paketlerin ücretleri de paket tipine göre farklılık gösterir. Spotify’ın 2022 yılında güncel olarak oluşturduğu paketler ve fiyat tarifeleri şu şekildedir:

 • Spotify bireyler paket- 17 lira 99 kuruş
 • Spotify Duo paket- 23 lira 99 kuruş
 • Spotify aile paketi- 29 lira 99 kuruş
 • Spotify öğrenci paketi- 8 lira 99 kuruş

4 kullanıcı paketi için de 1 aylık deneme süresi bulunmaktadır. 1 aylık sürenin ardından dilerseniz üyeliğinizi free halde sürdürebilir, dilerseniz paketi satın alarak ücretli şekilde Premium fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bireysel ve öğrenci paketini 1 cihaz üzerinden kullanabilirken; Duo paketini 2 ayrı cihazda, aile paketini ise 6 farklı cihazda kullanabilirsiniz.


Spotify Premium İptal Ettikten Sonra Para İadesi Yapılır mı?

Spotify Premium iptal etme para iadesi yapılır mı sorusu da merak edilmektedir. Spotify, Premium paketlerin satın alınıp, alınmayacağına yönelik karar verilebilmesi için 1 aylık deneme süresi vermektedir. Deneme süresinin ardından kullanıcı hesabını free olarak değiştirebilir. Ancak bu aşamadan sonra Premium hesaba geçişi sağlayan kullanıcı ödeme planlarını kabul etmiş sayılır ve ikinci aydan itibaren ödeme yükümlülüğü altına girer.

Spotify, aylık olarak ödeme planı sunar. Örneğin, Şubat ayı içerisinde Spotify Premium hesaplara geçiş talebinde bulunan kişi Mart ayına kadar ücretsiz olarak deneme hakkı elde eder. Mart ayında kişi talep ederse Premium hesaba geçiş yapar. Mart ile nisan ayı içerisinde Spotify Premium olanaklarından faydalanan kişi ay sonunda üyelik iptali yaparsa 1 aylık ödemenin ardından yeniden free hesaba geçiş yapacaktır. Dolayısıyla herhangi bir para iadesi yapılmaz.


Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.