Teknoloji Haberleri

Taksitle Cep Telefonu Alınabilir mi? Taksitle Cep Telefonu Almak – 2022

Geçtiğimiz yıllarda getirilen yeni bir düzenlemeyle birlikte kredi kartına yapılacak taksitlerle cep telefonu almak yasaklandı. Kredi kartıyla alışveriş yapamayan vatandaşlarsa fiyatı dudak uçuklatan teknolojik cihazları nasıl alabileceklerini araştırmaya başladı. Taksitle telefon alabilmek 2022’de de mümkün. Taksitle telefon nasıl alınabilir, gelin birlikte inceleyelim.

Telefon Taksitle Nasıl Alınır?

Cep telefonu taksitle nasıl alınır sorusuna yanıt arayanlar şu yöntemlerle cep telefonu sahibi olabilir:

Taksitli nakit avans-
Kredi-
Operatör şirketlerinin kampanyaları-
Ticari kredi kartı-

Taksitli Nakit Avans ile Cep Telefonu Sahibi Olmak

Nakit avans ile cep telefonu sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle herhangi bir bankaya ait kredi kartı bulunması gerekiyor. Bankalar kredi kartları için nakit avans fırsatı sunmaktadır. Sizin kredi kartınıza tanımlı nakit avans bulunmuyor  veya bakiyesi yeterli olmuyorsa bankanızla iletişime geçerek nakit avans tutarının arttırılmasını talep edebilirsiniz. Tabii ki, talebinizin onay alması için aylık ücretinizin nakit avansın taksitlerini karşılıyor olması gerekli.

İhtiyaç Kredisi ile Cep Telefonu Sahibi Olmak

Herhangi bir birikiminizin olmaması durumunda ihtiyaç kredisi alarak cep telefonu satın alabilirsiniz. Kredi olanaklarının en uygun olduğu bankalardan başlayarak ihtiyaç kredisi için başvurularda bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredisinin size verilebilmesi için aylık kazancınız da göz önünde bulundurulacaktır.

Operatör Şirketlerinin Kampanyaları ile Cep Telefonu Sahibi Olmak

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom şirketleri müşterilerine uygun fiyatlarla cep telefonu sahibi olma fırsatları sunuyor. Hattınıza uygun olarak size bazı telefon modellerinde geçerli olmak şartıyla uygun taksitlerle fiyat teklifleri sunuluyor. Aylık kazancınıza göre size en uygun olan paketi seçerek aylık taksitlerle cep telefonu sahibi olabiliyorsunuz. Cep telefonu için ödeme yapacağınız aylık taksit tutarları faturanıza yansıtılıyor.

Ticari Kredi Kartıyla Cep Telefonu Sahibi Olmak

Ticari kredi kartınız bulunuyorsa aylık taksitlerle cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Ticari kredi kartları cep telefonu sahibi olabilmek için en uygun yöntemdir. Şirketinize giderek olarak yansıtılacağı için sizden talep edilecek yüksek orandaki vergiyi ödemekten muaf tutulabilirsiniz. Bu sebeple ticari kartıyla cep telefonu satın almak diğer yöntemlere kıyasla çok daha uygun olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belirttiğimiz yöntemler yasalara uygundur. Ancak bu yöntemlerin yanı sıra senet gibi ödeme yükümlülüğü bulunan belgeleri imzalayarak da nakit para alabilir ve taksitle ödeme yapabilirsiniz. Ancak senet ile cep telefonu satın almanızı önermiyoruz. Nitekim piyasada çok sayıda kötü niyetli kişi bulunuyor. Bu sebeple bilinirliği bulunan operatör şirketlerinin veya bankaların sunduğu olanaklardan faydalanarak cep telefonu satın almanız çok daha uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.