Ekonomi

Tarih verildi ve açıklandı: Alım gücü artacak!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, her alanda yapılan zamların son bulacağını ve enflasyonun kısa süre içerisinde düşürüleceğini açıkladı.

Partisinin Sakarya İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın buluşmasına katılan Kurtulmuş, gündemin en yoğun başlığı olan ekonomiyi değerlendirdi. Kurtulmuş vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntıların farkında olduklarını ve enflasyonla birlikte kur fiyatlarındaki yükselişten kaynaklanan bu sıkıntıların yakın zamanda önleneceğini aktardı.

‘Enflasyon Kısa Süre İçerisinde Düşürülecek’

Kurtulmuş, kısa süre içerisinde ekonomideki problemlerin giderileceğini ve istikrarın sağlanacağını aktardı. Enflasyondaki yükselişe değinen Kurtulmuş, kısa süre içerisinde istikrarında sağlanmasıyla enflasyonun düşürüleceğini ve yapılan zamların geri alınacağını kaydetti.

‘Alım Gücü Yükselecek’

Ekonomik istikrarın nasıl sağlanabileceğine yönelik açıklamalarda da bulunan Kurtulmuş, öncelik olarak dar gelirli hanelerin alım gücünün yükseltileceğini duyurdu. Orta vadede ise kur fiyatlarında istikrar ve denge sağlanacağını vurgulayan Kurtulmuş, tarımsal üretime ağırlık verileceğini ve bu yıl üretim açısından bolluk içerisinde geçeceğini aktardı. Turizme de gerekli önemin verileceğini kaydeden Kurtulmuş, tüm gelişmelerin ışığında da ekonomik istikrarın sağlanacağını söyledi.

‘Tedbirler Arttırılacak’

Kurtulmuş, enflasyonun artışıyla birlikte her alanda zamların yapıldığını ancak buna ilave olarak fırsatçılarında ortaya çıktığını ve fahiş fiyatlar uygulandığını belirtti. Bu yıl fahiş fiyatlarla mücadelenin arttırılacağını vurguladı. Gerekli tüm tedbirlerin alınacağını söyleyen Kurtulmuş, birkaç ay içerisinde fiyatlarda düşüşler oluşacağını aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.