Ekonomi

Tavşan Fiyatları 2022

Güncel evcil tavşan fiyatları

Tavşan fiyatları ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılır. Tavşan fiyatları ekonominin durumu, mağaza durumları ve zam durumlarına göre değişiklik gösterir. Tavşan Fiyatı ülkemizde en fazla araştırılan konulardan biridir.

Safkan Hollanda Lop erkek tavşan fiyatları 250 TL civarıdır. Lop Melezi Erkek tavşan fiyatları 50 TL’den başlar. Hollanda Lop Erkek Kahverengi tavşan fiyatları 200 TL civarıdır. Teddy Lop dişi tavşanların fiyatları ise 150 TL civarıdır.

Hollanda Lop Tavşanı Fiyatı

Tavşanlara merakı olan kişiler fiyatları ile ilgili de araştırmalar yapar. Hollanda Lop tavşanı fiyat merak edilen konulardan biridir. Hollanda Lop tavşanları yetişkinlik dönemlerinde 1-2 kilo arasında olurlar. Günlük olarak 600-700 ml su içerler. İlk 4-5 ay bu canlıların cinsiyetlerini anlamak mümkün değildir. 5. Aydan itibaren lop tavşanlarının cinsiyetleri anlaşılabilir. Hollanda lop tavşanları iyi bir bakımla 10-12 yıl yaşayabilirler.

Bu ırk 1960 yılında Hollanda’da French Lops ile Netharland Dwarf ırklarının çiftleşmesi sonucunda oluşmuştur. Hollanda Lop tavşanların kulakları son derece uzundur. Düşük bir kulak yapıları vardır. Yüz yapıları çok sevimlidir.

Ponpon şeklindeki kuyrukları, sevimli yüz ifadeleri, yumuşak tüyleri ve düşük kulakları ile bu ırk insanların ilgisini çeker. Görünümü hamstera da benzetilir. Boyu kısa olan bu ırkın boyuna göre ağırlığı yüksektir. Bu ırk fiyatları oldukça yüksektir. 250 TL’den başlayan fiyatlarla Hollanda Lop Tavşana sahip olabilirsiniz.

hollanda lop tavşanı fiyatı
Hollanda Lop Tavşanı Fiyatı

Yavru Tavşan Fiyatları

Tavşan sahibi olmak isteyenler genelde yavru bir tavşan sahiplenmeyi düşünür. Bu nedenle yavru tavşan fiyatları araştırılan konulardan biridir. Yavru tavşan satın almayı düşünenler fiyat araştırmaları yaparken hayvanın ırkına göre araştırma yapmalıdır. Tavşan fiyatları ırklarına göre değişiklik gösterir.

Cüce Tavşan Fiyatları

Cüce tavşan görünümleri ile dikkat çeken hayvanlardır. İsminden de anlaşılacağı üzere bu hayvanlar son derece küçüktür. Cüce tavşan fiyatları bu canlıları sahiplenmek isteyen kişiler tarafından merak edilir. Cüce tavşanlar en çok 50 cm kadar uzarlar. Bunun yanında en fazla 1 buçuk kilo olabilirler.

Cüce tavşanların bu kadar küçük olmalarının sebebi ise büyüme hormonlarının eksik olmasıdır. Ancak bu durumun sağlıklarına herhangi bir etkisi yoktur. Cüce tavşanların kulakları diğer tavşanlara göre çok daha kısadır. Düz bir burun yapıları vardır.

cüce tavşan fiyatları
cüce tavşan fiyatları

Angora Tavşanı Fiyatları

Angora tavşanı en fazla ilgi gören tavşan cinslerinden biridir. Angora tavşanı fiyatları son derece yüksektir. 6 bin liraya kadar Angora tavşanı fiyatları bulunur. Bu ırkın oldukça uzun tüyleri vardır. Bu nedenle de genelde yünü için beslenilen bir türdür. Otçul bir hayvandır. Yuvarlak bir başa sahiptir. Boyun kısmı da kısadır. Dik kulakları vardır. Kulaklarının uç bölgelerinde püsküller yer alır. İnce uzun ayak yapıları vardır.

angora tavşanı fiyatları
Angora Tavşanı Fiyatları

Evcil Tavşan Fiyatları

Tavşanlar evcil hayvan olarak en çok ilgi gören canlılardan biridir. Sarkık bacakları, uzu kulakları ve zıplayarak hareket etmeleri ile insanların ilgisini çekerler. Bu canlılar güzel bir bakım ile 10 ile 12 yıl arasında yaşayabilir. Evcil tavşan fiyatları da hayvanın cinsine göre değişiklik gösterir. Bazı tavşanlar ücretsiz olarak sahiplendirilirken cins olanların fiyatları 50 ile 300 TL arasında değişiklik gösterir. Çok daha pahalı tavşan cinsleri de bulunur.

Pet Shop Tavşan Fiyatları

Pet Shop tavşan fiyatları alacağınız ırka göre değişir. Bu canlıların bakımına dikkat etmek de önemlidir. Tavşanlar besin piramidinde en altta yer alır. Bu nedenle de her an tetiktedirler. Ani hareketler bu canlıların korkmasına hatta korkudan kalp krizi geçirmelerine neden olabilir.

pet shop tavşan fiyatları
pet shop tavşan fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.