Teknoloji Haberleri

Telegram Nedir? En iyi Telegram Grupları Telegram Gruplarına Nasıl Girilir?

Telegram Gruplarının Listesi...

Telegram nedir? En iyi Telegram Grupları Telegram gruplarına nasıl girilir? Telegram, kullanıcıların birbirleriyle mesafe tanımaksızın sosyal ağlar vasıtasıyla haberleşebildikleri, görüntülü ve sesli görüşmeler gerçekleştirebildikleri anlık sohbet uygulamasıdır. 2021 itibarıyla milyonlarca kullanıcıya sahip olan ünlü sohbet uygulaması Telegram, kullanıcı sayısını her geçen gün yükseltmektedir.

Telegram Nedir?

Telegram Rus bir yazılımcı tarafından oluşturulmuştur. 2013 yılında kurulan uygulama kısa sürede hızlı bir ivme yakalayarak milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Uygulamaya hem mobil cihazlardan, hem tabletlerden, hem de bilgisayar üzerinden erişilebilmektedir.

Özellikle Whatsapp’ın yayımladığı yeni gizlilik sözleşmesinden sonra kullanıcı sayısını arttıran Telegram, bu süreç içerisinde ‘güvenli’ algısı oluşturarak kullanıcılarının verilerinin gizli tutulduğunu ve izinsiz hiçbir şahıs ya da kurumla paylaşılamayacağını vurgulamıştı.

Telegram oluşturulan sohbet gruplarına sınırsız katılımcısının girebileceği bir uygulamadır. Bu kapsamda uygulama içerisinde milyonlarca sohbet kanalı bulunmaktadır. Birçok farklı alanda olan sohbet grupları spor, sinema, edebiyat, müzik, eğitim gibi birçok genel konuyu kapsayabiliyor. Aynı zamanda sohbet odaları kendi alanlarında alt gruplara ayrılarak her alan ve konu başlığını kapsayabiliyor.

Bu noktada kişiler kendi sohbet gruplarını da oluşturabiliyor. Kullanıcılar oluşturulan bu sohbet gruplarını ister yakın çevreleriyle sınırlandırabiliyor, isterlerse sohbet kanallarını herkese açık tutarak milyonlarca katılımcının giriş yapmasını sağlayabiliyor.

Telegram Sohbet Grupları

TBirçok farklı alanda binlerce sohbet Telegram grupları bulabilmek mümkün. Her kullanıcı dilediği sohbet grubuna katılım sağlayarak bir çevre oluşturabilir ve bu çevreyle birlikte duyduğu ilgi alanına yönelik aktiviteler yapabilir, eğitim içerikli kanallarda eğiticilerle birebir görüşme sağlayarak sorularına yanıtlar bulabilir. Bu noktada Türkiye’de popüler olan bazı Telegram gruplarını sizler için derledik.

telegram gruplari 2021 1
Telegram nedir? En iyi Telegram Grupları Telegram gruplarına nasıl girilir?

Sohbet grupları

Tiktok’dan Para Kazanma

Spor Grupları

Telegram Arkadaşlık grupları

Telegram arkadaşlık grupları, ünlü sohbet uygulaması içerisinde arkadaşlık grupları da mevcuttur. Bu gruplarda kişiler yeni arkadaşlıklar edinerek çevrelerini genişletebilir ve sosyal hayatlarını değiştirebilirler. Arkadaşlık grupları kişilerin sosyal hayatlarındaki çevrelerinden oluşabileceği gibi uzak yerlerdeki kişilerden oluşabilir. Örneğin üniversite öğrencileri, kendi üniversiteleri için oluşturulmuş gruplara katılım sağlayarak yakın çevreden kişilerle arkadaşlık edinebilir. Ya da Türkiye’de yaşamını sürdüren birey, uzak bir ülkeden yeni bir arkadaş edinebilir. Kişiler hobilerine yönelik gruplara katılım sağlayabilecekleri için dost ve arkadaşlıklar edinebilmekte zorlanmıyorlar.

Veresiye Defteri: https://t.me/joinchat/R5G-Ic4qYAJkZjE0
Parlayan Yıldız: https://t.me/parlayanyldz
Düşler Sokağı: https://t.me/dsailesi
Bizim Sohbet Telegram Sohbet Grubu: https://t.me/BizimSohbet
Türkçe Telegram Sohbet Grubu: https://t.me/agartasohbetd
Binbir Kitap Sohbet: https://t.me/binbirkitaps
Arkadaş Muhabbet Grubu: https://t.me/teskilatcilarsohbet
Görevimiz Muhabbet: https://t.me/gorevimizsohbeTR
Geyik Lobisi: https://t.me/geyiklobisi
Sohbet On Fire Telegram Sohbet: https://t.me/sohbetonfire
Futbol Sohbet Grubu: https://t.me/joinchat/agLavQNAgloyY2U0
Arkadaş edinme platformu: https://t.me/aeponline

Arkadaş gruplarının bir kısmını sıraladık. Ancak kişiler hobilerine, meslek gruplarına veya bulundukları çevrelere göre diledikleri sohbet kanalını sosyal ağlardan araştırarak bulabilir ve bu kanallara tek bir link üzerinden katılım sağlayabilirler.

Telegram Üniversite grupları

Üniversite öğrencileriyse Telegram üzerinden oluşturdukları kanallar vasıtasıyla birçok konuda araştırmalarını hızlandırabiliyor. Bu araştırmalar eğitici içerikler olabileceği gibi günlük yaşantıyla ilgili de olabiliyor. Örneğin yeni bir üniversite öğrencisi eve çıkacaksa ev arkadaşı edinebiliyor veya ev tutmuş üniversite öğrencileri kanallar vasıtasıyla 2.el eşyaları çoğu zaman ücretsiz, ancak genellikle uygun fiyata edinebiliyorlar. Birçok öğrenci bu kanallar vasıtasıyla haberleşerek tüm ihtiyaçlarını kolayca karşılayabiliyor. Telegram üzerinde milyonlarca üniversite öğrencisi yer alıyor. Her üniversiteye ait bir kanalda mutlaka bulunuyor. Ancak biz popüler olan Telegram gruplarını derledik.

Boğaziçi Üniversitesi: https://t.me/bogazici_uni
Anadolu Üniversitesi: https://t.me/aoftelegramgrubu
İTÜ: https://t.me/istanbulteknikuniversitesi1773
ODTÜ: https://t.me/odtu2020girisliler
AÖF: https://t.me/joinchat/OK6A0uVMpvUwNDBk
On Dokuz Mayıs Üniversitesi: https://t.me/omululer
Gazi Üniversitesi: https://t.me/gaziuniversite
Ege Üniversitesi: https://t.me/egeuniversite
Marmara Üniversitesi: https://t.me/marmarauniv
Giresun Üniversitesi: https://t.me/grukonseydestek
Kocaeli Üniversitesi: https://t.me/kocaeliuni2020girisliler
Dokuz Eylül Üniversitesi: https://t.me/deukampus

TELEGRAM GRUPLARINA KATILMAK

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Telegram’da sohbet kanallarına katılmak oldukça kolay. Öncelikle kişiler Telegram uygulamasını Google Play, APP Store veya Windows Store üzerinden tek bir tıkla indirmeli. Sonrasında Telegram uygulamasının yönlendirmeleriyle bir kullanıcı hesabı oluşturmalı. Ve sonrasında hobilere, meslek gruplarına, eğitim durumlarına vb. kriterlere göre diledikleri sohbet kanalını sosyal ağlar vasıtasıyla aratarak bulup, tek bir tıkla katılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.