Ekonomi

Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam yapılacak mı?

Asgari ücrete yapılacak olası ikinci zam bir süredir Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Özbekistan ziyaretinin ardından basın mensuplarından yöneltilen soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücrete yapılması planlanan ikinci zammı değerlendirdi.

Temmuz Ayında Asgari Ücrete İkinci Zam Yapılacak mı?

Özbekistan’daki ziyaretlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Temmuz ayında asgari ücrete ikinci bir zammın yapılıp, yapılmayacağı soruldu. Erdoğan yöneltilen soruya, “Ben vatandaşıma onları aldatacak ifadelerde bulunmam. Yani yapamayacağımız ya da yapmayacağımız şeyleri vaat olarak söylemem. Asgari ücreti tespit edecek bir komisyon bulunuyor ve her yıl toplanıyor. Bu toplanışın vakti ise Aralık ayıdır. Vakti geldiğinde sendikalarla birlikte Çalışma Bakanlığı oturup bu olayı değerlendirirler. Asgari ücret hakikaten vatandaşı enflasyona karşı ezdiriyorsa görüşmeler yapılır ve olağanüstü durumda adım atılır. Biz bu duruma kapalı değiliz.” yanıtını verdi.

‘Vatandaşımızdan Esirgemeyiz’

Aralık ayında asgari ücrete tarihte görülmemiş bir artış getirildiğine değinen Erdoğan, “Asgari ücreti aldık farklı bir noktaya getirdik. Yine emeklilere de tarihi bir artış yaptık. Vatandaşlarımızın hayatına kolaylık getirecek her türlü yeniliğe açığız. Biz zor durumda kalan vatandaşımızdan hele ki işçimizden böyle şeyleri esirgemeyiz.” dedi.

Asgari ücrete yapılacak ikinci zammın detayları belli oldu! AK Parti’den ikinci zam açıklaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.