Teknoloji Haberleri

Tiktok Bu Ses Kullanılamıyor Hatası

Tiktok’ta video paylaşırken kullanılan sesler için bazen hata alabilirsiniz. Hatanın temel kaynağı video için seçilen müzikte telif hakkının bulunuyor olmasıdır. Müziğin kaldırılmasıyla birlikte telif hakkı da ortadan kalkacaktır. Bu sebeple video paylaşırken telifsiz müzik kullanmaya özen göstermek gerekir.

Tiktok Ses Telif Hakkı

Tiktok son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından birisidir. Gün içerisinde binlerce videonun paylaşıldığı sosyal mecrada telif hakkı bulunan müziklerin kullanılması yasaklanmaktadır. Bu sebeple paylaşılan bir videoda telifli müziğin kullanıldığı fark edilirse algoritma otomatik olarak videonun sesini ortadan kaldıracaktır.

İşlemin yapıldığı esnada Tiktok tarafından gönderilecek bilgi metninde ‘TikTok bu ses ticari kullanım için lisanslanmıştır’ ifadesi yer alacaktır. Benzer bir hata ile karşılaşan herhangi bir kullanıcı video için kullandığı telifli müziği silerek video sesini geri getirmelidir.

Video Sesini Geri Getirme

Telifli müziğin kullanıldığı durumlarda paylaşılan video sessiz formata dönüştürülecektir. Böylesi bir durum neticesinde videonun orijinal sesi geri getirilebilir. Ancak videonun orijinal sesini geri getirmek basit birkaç adımın tamamlanması gereklidir.

  • Tiktok uygulamasının ana ekranında yer alan ‘+’ simgesine tıklayınız
  • Panelin üst kısmında yer alan ‘sesler’ alanına erişiniz
  • Tiktok’un ses kitaplığını göreceksiniz. Bu panelde video için seçtiğiniz müziği bulabilir ve videodan kaldırabilirsiniz
  • Sesin kaldırılmasıyla birlikte video orijinal formatına dönüşecektir.

Tiktok Kod Eski Numarama Gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.