Teknoloji Haberleri

Tiktok Kod Eski Numarama Gidiyor

Tiktok son dönemde popüler sosyal mecralar arasında yer edinmeyi başardı. Öyle ki her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran platform; Instagram, Facebook ve Twitter’ın ardından en çok gelir elde eden sosyal mecra konumunda. Tiktok kullanıcılarına da kazanç elde etmelerine olanak tanır. Bu sebeple Tiktok kullanıcıları fenomen olarak gelir elde edebilmek için kıyasıya rekabet içerisindedir.

Ancak Tiktok’ta hesabı bulunanlar bazı problemlerle karşılaşabilmektedir. Problemlerden birisi de telefon numarasının değişikliği esnasında ortaya çıkar. Kullanıcı bilgileri arasında yer edinen telefon numarasını değiştirmek isteyen kişilerden doğrulama kodunu girmeleri istenir. Fakat doğrulama kodu eski numaraya gönderilmektedir. Durumun çözümü için yapabileceklerini araştırdık. Gelin birlikte inceleyelim.

Tiktok Numaramı Değiştiremiyorum

Tiktok’ta kullanıcı bilgilerinde değişiklik yapılması istenirse doğrulama kodu kayıt olurken istenen bilgilere gönderilecektir. Dolayısıyla yalnızca telefon numaranızla değil, mail adresinizle de değişiklik yapabilirsiniz. Ancak kullanıcıların birçoğu mail adreslerini hatırlamıyor bile. Bu sebeple telefon numarası doğrulama kodu alabilmek için en kolay seçenek olarak görülüyor.

Telefon numaranızla değişiklik yapmak istiyor ancak doğrulama kodunu eski telefon numaranıza alıyorsanız bu durumda yapabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Öncelikle eski telefon numaranızın yeni sahibiyle görüşme sağlamayı deneyin. Bu yöntemle bir sonuç elde edemiyorsanız Tiktok uygulamasında yer alan ‘Sorun Bildir’ paneline erişim sağlayın. Ve burada şikayet formuna talebinizi doğru bir şekilde yazarak yetkililere gönderin. Nitekim Tiktok, Instagram’a kıyasla iletişim konusunda çok daha fazla seçenek sunmaktadır. Tiktok’a mail gönderebilir ve bu şekilde de sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Tiktok Numara Değiştirme 2021

Tiktok’ta hesap oluştururken paylaştığınız telefon numaranızı değiştirmek için şu adımları takip ediniz:

 • Tiktok uygulamasına erişim sağlayınız
 • Hesabınıza giriş yapınız
 • Ayarlar panelini açınız
 • Ayarla panelinde yer alan ‘Hesabını Yönet’ butonuna basınız
 • Kişisel bilgileriniz arasında yer edinen telefon numarasını değiştiriniz

Değişiklik esnasında doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kod eski telefon numaranıza gönderileceği için telefon numaranıza erişim sağlayabilecek bir durumda olmanız gerekmektedir. Bu sebeple numaranızı değiştirmeden önce telefon numaranızı değiştirmenizi öneriyoruz. Eğer telefon numaranıza erişim sağlayamıyorsanız mail adresinizle de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tiktok Bu Numara Zaten Kayıtlı

Tiktok uygulamasında yeni bir hesap oluştururken bazı durumlarda ‘Bu numara zaten kayıtlı’ hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Hatanın kaynağı açıkça belirtilmektedir. Hesap oluştururken paylaştığınız telefon numarası daha önce farklı bir hesap için kullanılmıştır. Sorunu ortadan kaldırmak için iki seçeneğiniz bulunuyor. Farklı bir telefon numarasıyla hesap oluşturabilirsiniz veya telefon numarasıyla oluşturulan önceki hesabı kapatabilirsiniz. Tiktok, diğer sosyal mecralardan farklı olarak bir telefon numarasıyla yalnızca bir kullanıcı hesabı oluşturulmasına olanak tanımaktadır.

Tiktok Hesap Silme

Tiktok hesabınızı silmek istiyorsanız şu adımları takip ediniz:

 • Tiktok uygulamasına erişim sağlayınız
 • Hesabınıza giriş yapınız
 • Ayarlar panelini açınız
 • Ayarla panelinde yer alan ‘Hesabını Yönet’ butonuna basınız
 • ‘Hesabımı Sil’ seçeneğine tıklayınız

Tiktok’un yönlendirmelerini takip ederek hesabınızı erişime kapatabilirsiniz.

Tiktok Hesap Değiştirme

Tiktok’ta aynı telefon numarasından farklı hesaplar oluşturamazsınız. Ancak aynı cihazda farklı Tiktok hesaplarına erişim sağlayabilirsiniz. Instagram’daki arayüze benzer şekilde Tiktok’ta da ayarlar panelinden hesap değişim işlemini yapabilirsiniz. Tiktok’ta farklı bir hesaba erişim sağlamak için şu adımları takip ediniz:

 • Tiktok uygulamasına erişim sağlayınız
 • Hesabınıza giriş yapınız
 • Ayarlar panelini açınız
 • Ayarla panelinde yer alan ‘Hesabını Yönet’ butonuna basınız
 • ‘Hesap Ekle’ butonuna basarak diğer hesabın giriş bilgilerini giriniz

Tiktok Doğum Tarihi Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.