Yaşam

TMO’dan ayçiçek yağına dev indirim: 5 litre ayçiçek yağı 92 lira

Resmi Gazete’de yayımlanan KDV indirimi sonrası fiyatlarda düşüş beklenirken birçok zincir market aksine fiyatlara zam uyguladı. Ayçiçek yağı fiyatları da KDV indirimlerinden etkilenemedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “KDV oranlarını düşüreceğiz” açıklamasından sonra harekete geçen zincir marketler etiket fiyatı 110 lira seviyelerinde olan ayçiçek yağının etiket fiyatını 130 lira seviyelerine kadar yükseltti. KDV indiriminin Resmi Gazete’de duyurulmasından sonra indirim yapılmış gibi algı yaratan zincir marketler güncel değerlere göre 110 lira etiket fiyatıyla satış gerçekleştiriyor.

TMO’dan Dev İndirim

Ancak Torak Mahsulleri Ofisi’nin yayımladığı yeni fiyat listesi vatandaşlar tarafından dikkat çekti. Ayçiçek yağı fiyatlarına büyük oranda indirim uygulayan TMO, 5 litre ayçiçek yağının etiket fiyatını 92 lira olarak yayımladı. TMO’nun yeni fiyat listesi vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.

Piyasanın Çok Altında

TMO’nun yeni etiket fiyatını gören vatandaşlar zincir marketleri eleştiri yağmuruna tuttu. 5 litre ayçiçek yağının etiket fiyatı KDV indiriminin ardından zincir marketlerde 110 lira seviyelerinde yer alırken, TMO’da yalnızca 92 lira 50 kuruş olarak duyuruldu. KDV indirimi öncesinde ise ayçiçek yağının etiket fiyatı TMO’da 99 liraydı.

Bim TV Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.