Teknoloji Haberleri

TOGG Fiyat Listesi 2022 – TOGG Ön Sipariş Fiyatı Ne Kadar?

TOGG fiyat listesi 2022 içeriğine detaylıca değindik. TOGG ne zaman çıkacak? ve TOGG ön sipariş fiyatı hakkında tüm detaylar...

2017 yılı içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarıyla üretimine başlanan yerli otomobilin yeni yılda üretiminin tamamlanacağı ve piyasada yerini alacağı belirtildi. Milyonlarca vatandaş 2023 yılında satışa sunulması beklenen TOGG’nin fiyat listesini merakla bekliyor.

Aracın piyasalarda yerini alacağı net tarih ve fiyat listesi henüz resmi bir açıklamayla netleşmedi. Ancak yerli otomobille ilgili kulislerde konuşulanlara göre aracın piyasalara giriş yapacağı tutar 600 bin liranın üzerinde olacak. Yerli otomobilin rakipleriyle rekabet içerisinde olmayı hedeflediği belirtiliyor. TOGG CEO’sunun yaptığı açıklamada, Gürcan Karakaş’la görüşen Altaylı €40.000 olacağı söylenmişti.

TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Yerli otomobil ne zaman satışa çıkacak sorusuna yanıt arayan milyonlarca vatandaşa henüz net bir tarih verilmezken 5 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen ve üretimine başlanan yerli otomobilin bu yıl içerisinde otomobil piyasasında yerini alacağı tahmin ediliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerli otomobilin üretim tarihine ilişkin yöneltilen soruya,

  • Araç için net bir fiyat vermemiz şu aşamada mümkün değil.
  • Araç 2023 yılında piyasaya sunulacak
  • Aracın kendi sınıfında Türkiye’de bulunan rakipleriyle yarışacağı bir fiyatla piyasalarda yer alacağını belirtelim.

Bakan Varank’ın yaptığı açıklamaya göre yerli otomobilin ön satış fiyatı ne kadar olacak sorusuna yönelikte tahminler yapılmaya başlandı.

batch togg fiyati ne kadar
TOGG ön sipariş fiyatı

TOGG Ön Sipariş Fiyatı Ne Kadar?

TOGG’nin üretiminde olan SUV şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Vatandaşların en fazla sorguladığı model olan SUV’un fiyatı hakkında da henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Aracın bu yılın sonu ile 2023 yılının başı itibarıyla seri üretime geçeceği ve fiyatının da bu aşamada kesinlik kazanacağı tahmin ediliyor.

Ancak TOGG CEO’sunun bu modelle ilgili bir demeci yer alıyor. Yapılan açıklamaya göre yerli otomobile ait SUV modelin fiyatının 25 bin dolar ile 30 bin dolar aralığında piyasaya giriş yapabileceği düşünülüyor.

TOGG Sedan Ne Kadar Olacak?

TOGG’ye ait diğer model sedanın da aynı şekilde fiyatı henüz netleşmedi. Varank’ın açıklamaları doğrultusunda piyasadaki öncü modellerle yarışabilecek bir fiyatlandırmayla piyasaya giriş yapacak olan Sedan’a ilişkin henüz tahmin yapmakta mümkün değil. Ancak Sedan modelinin fiyatı da tıpkı SUV gibi aracın üretime geçeceği 2022 yılının sonu ile 2023 yılının başı itibarıyla netleşecek.

batch togg fiyat listesi 2022
TOGG fiyat listesi

Çevre Dostu Üretim

TOGG yetkilileri üretimler hakkında bilgiler verdi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda araçların şık tasarımlarının yanı sıra çevre dostu olacağı da belirtildi. Elektrikli otomobillerin ayrıca kullanım aşamasında alıcısına ekonomik bir sürüş imkanı sunacağı da vurgulandı. Ek olarak diğer elektrikli modeller gibi internet alt yapısına da büyük yatırım yapılacak.

Piyasada ilk olarak SUV model araçların yer alacağı aktarıldı. Dikkatleri üzerine çeken SUV modellere üretim aşamasında ağırlık verildiği ve öncelik olarak piyasaya giriş yapacağı belirtildi. Yetkililer aracın şarj ihtiyacı hakkında da bilgiler verdi. 30 dakikalık bir süre içerisinde yüzde 80’in üzerinde şarj edilebileceği aktarılan aracın sıfır emisyona sahip olacağı, ayrıca olası kaza anlarında çarpışmaya da dayanıklı olacağı belirtildi.

5 Yorum

  1. Togg almak ta hayal oldu cok Güzel arban ama fiyatı da kulis bilgilerine az çok söylenen 600 bin TL üzeri buda normal bir halkın alamıcağı fiyat buda demek oluyor ki yerli arac almak bi hayal di o da gitti

  2. Sevgili TOGG yönetimi, üretilen araclarimizdan, özellikle dünyada ses getirecek, dünya devleri ile boy ölçülebilecek olması hepimizin göğsünü kabartıyor! Ancak; benim milletimin ihtiyacını karşılayacak,orta direk gelire sahip olan vatandaşlarımızın bile rahatlıkla alabileceği, edinebilecegi lüks olmasın, ihtiyacımızı görebileceğimiz, bizi a noktasından b noktasına götürecek, tarama, bahçeme getirip götürebilecek, çarşı a, pazarına gidip gelebileceğim, orta sınıf araba istiyorum! Ülkemizin insanına hizmet ön plana alınmalı! Bu hamle ithalatı, dışarı giden gelirlerimizin de önüne set çekilmiş olur. Milletimiz yerli olana daha sıcak bakacak, konforunda bile bakmadan büyük bir destek sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.