Ekonomi

TOGG Sedan Fiyatı Ne Kadar 2022 – İşte Yerli Otomobilin Etiket Fiyatı

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobilleri yakın zaman içerisinde piyasaya sunulacak. TOGG tarafından üretilen yerli otomobillerin 2023 yılı itibarıyla seri üretime geçmesi bekleniyor. Ayrıca iki farklı modeli bulunan yerli otomobiller arasında piyasaya sunulacak ilk model SUV olacak.

SUV Modeli için 2023’te Seri Üretime Geçilecek

TOGG’nin üretiminde olan şık tasarımı ve özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran SUV modeli için 2023’te seri üretime geçilecek. Piyasadaki rakip modeller ile şimdiden kıyaslanan aracın tasarımı ve özellikleri Las Vegas’ta düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda ziyaretçileri hayran bıraktı.

batch togg sedan fiyati 2022
TOGG Sedan Fiyatı Ne Kadar

SUV Modeli Ne Kadar Olacak?

Henüz piyasa sunulmamasına karşın yerli ve yabancı çok sayıda müşteri kazanan SUV modelinin en az 800 bin liralık etiket fiyatıyla satışa çıkarılacağı tahmin ediliyor. Yetkililer tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da piyasadaki rakip markaların fiyat skalası dahi 650 bin lira ile 900 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. SUV özellikleri ve şık tasarımıyla rakip marka ve modellere kıyasla bir adım öne çıkıyor.

Sedan Ne Zaman Satışa Çıkacak?

SUV modelinin seri üretime geçmesiyle birlikte Sedan üretimi için de üretim hazırlıklarına başlanacak. TOGG yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre 2023’ün sonuna yakın SUV’un piyasadaki durumuna bağlı olarak Sedan modellerinde seri üretime geçeceği belirtiliyor. Ancak henüz net bir tarih açıklanmadı.

togg sedan fiyati ne kadar 2022
TOGG Sedan Ne Kadar Olacak?

TOGG Sedan Ne Kadar Olacak?

TOGG Sedan modelinin ne kadar olacağına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak TOGG yetkilileri SUV modeline kıyasla çok daha standart bir donanıma sahip olacağını belirttikleri Sedan modeli için “fiyat olarak da daha makul olacak” ifadelerini kullandılar. Ancak piyasaya yorumcularına göre SUV modelinin etiket fiyatı minimum 800 bin lira olacak. Sedan modelinin fiyatı ise 550 bin liradan başlayarak 750 bin liraya kadar çıkabilecek.

Aylık 2900 lira taksitle sıfır model Renault Clio otomobil sahibi olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.