Ekonomi

TOKİ, 1449 lira aylık taksitle 2+1 ev satışlarına başlıyor

TOKİ, orta ve alt gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. 2022 yılının ilk üç aylık periyodunda binlerce kişi TOKİ’nin projeleriyle konut satın aldı. Nisan ayı için de yeni fırsatlar oluşturan TOKİ, Bursa’da yapımı devam eden bir proje için aylık 1449 lira taksitle ev sahibi olunabileceğini açıkladı.

TOKİ, Bursa İnegöl Projesi

TOKİ, Bursa’da uygun fiyatlarla ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Bursa’nın, İnegöl ilçesine bağlı Karalar Mahallesi’nde yer alan projede toplam 88 konut satışa çıkarılacak. Ayrıca konutların yanı sıra 2 adette iş alanı satışı gerçekleştirilecek.  Satışı yapılacak 88 konutun 70 adeti 2+1, 18 adeti ise 3+1 olarak düzenlendi.

Projeye dahil 2+1 evlerin net alanı ortalama olarak 69 M2’ye denk geliyor. 3+1 daireler içinse bu alan ortalama 86 M2 olarak belirtiliyor. Ödeme planları için de oldukça uygun fiyatlar sunan TOKİ, 2+1 daireler için aylık 1449 lira taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

toki projesi
toki̇, bursa i̇negöl projesi ödeme tablosu

Projedeki en uygun fiyata sahip daire 232 bin lira. Daire için yüzde 25 peşinat, toplamda 57 bin lira ücret talep ediliyor. Peşinatın ödenmesiyle birlikte geriye kalan tutar 120 ay vadeye bölünüyor ve 1449 lira aylık taksitle ev sahibi olma şansı elde ediliyor.

Nasıl Başvurulur?

TOKİ’nin projeleri kura yöntemiyle sonuçlandırılmaktadır. Kuralara katılabilmek için Ziraat Bankası üzerinden başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bursa’daki proje için çekilişe katılmak isteyenlerin 13 Nisan Pazar gününe dek Ziraat Bankası şubelerinden başvuruda bulunmaları gerekiyor. Yaklaşık iki haftalık bir sürecin ardından 26 Nisan’da kura sonuçları açıklanacak.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: TOKİ’den aylık 1500 TL taksitle kira öder gibi 2+1 ev sahibi olma fırsatı!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.