Bilgi

Toki Ödemeleri Nasıl Yapılır? 

Ülkemizde daha fazla kişinin barınma ihtiyacını bir daire satın alarak gidermesini sağlamak amacıyla yola çıkan Toki bugün hala işlemlerini sürdürmeye devam ediyor. Birçok kişi rahat bir şekilde ödemelerini tamamlayarak ev sahibi olabiliyor. Ancak bu ödemelerin tam olarak nasıl yapıldığıyla ilgili bazı soru işaretleri var. Ödemelerin nasıl yapıldığını sizlere detaylı bir biçimde aktaracağız ancak öncesinde Toki Borç Sorgulama işleminin nasıl yapıldığına değinmek daha iyi olacaktır. 

Toki Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Toki Borcunuzu Sorgulamak için yapmanız gereken ilk şey E-Devlet hesabınıza giriş yapmaktır. Ardından ana sayfadaki Hizmet sekmesine gelin ve buradaki TOKİ yazısına tıklayın. Mevcut borçlarınızı ilgili sayfa aracılığıyla öğrenebilir ve ödemelerinizi buna göre planlayabilirsiniz. 

Toki Ödemeleri Nasıl Yapılır? 

Toki Ödemeleri Nasıl Yapılır sorusuna verilebilecek birçok alternatif cevap var ancak en kısa ve pratik olan yol mobil bankacılık denilebilir. Mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak Toki Ödemesi Yapmak çok kolay bir işlem, aşağıdaki adımları takip edin ve ödemelerinizi birkaç dakika içinde kolayca tamamlayın. 

  • Mobil Bankacılık uygulamasından “Havale / EFT” kısmına girin. 
  • Size mesajla gönderilen IBAN bilgisini buraya girin. 
  • Yine aynı mesajda yapmanız gereken ödemenin miktarı da yer alacaktır, bu miktar kadar ödeme yapın. 
  • Açıklama kısmını da doldurduktan sonra işlemi onaylayın ve cebinize gelen onay kodunu girip ödemeyi tamamlayın. 

Gördüğünüz gibi Toki Ödemeleri Nasıl Yapılır sorusunun cevabı oldukça basit. Yalnızca birkaç dakika içinde bu ödemeleri tamamlayabilir ve yasal sorumluluktan kurtulabilirsiniz. 

TOKİ Taksit Ödeme Ziraat Bankası

Ziraat Bankası toki taksit ödeme için kişinin vaadesiz hesabında yeterli bakiye olması gerekiyor. Bu sayede toki taksitleri otomatik olarak karşılanıyor. Ödeme işlemini internet üzerinden gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar ise havale yolu ile Ziraat Bankası TOKİ konut ödeme yapabiliyor. Bankadan ayrıca şu adımları takip ederek işlemlerinizi yapabilirsiniz;

  • Ziraat Bankası mobil bankacılığa giriş yapın,
  • Sağ at taraftaki “Menü” alanına tıklayın,
  • Açılan sayfada “Ödemeler” alanına tıklayın,
  • Daha sonra “Kredi Ödemeleri” alanına tıklayarak, “TOKİ Kredi Taksit Ödeme” seçeneğini göreceksiniz.
toki taksit odeme ziraat bankasi
TOKİ Taksit Ödeme Ziraat Bankası

Toki Taksitleri Ne Kadar

Toki Hak sahipleri yüzde 12 peşinat ile ve 180 ay vadeli ödeme tarihi ile konutlarına sahip olabilirler. Konutların taksit tutarları değişmekle birlikte, 350 – 421 lira arasında değişiklik gösterebilmektedir. Toki taksitleri memur maaşları ve 6 aylık enflasyona göre belirlenmektedir.

Tivibu Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.