Ekonomi

Erdoğan Açıkladı: TOKİ’den 392 lira taksitle ev sahibi olma fırsatı

Emlak sektörüne getirilen yüksek zamlar ev hayali kuranları çaresiz bıraktı. Özellikle büyükşehirlerin merkezi lokasyonlarında 200 bin liraya sıfır daire bulmak imkansız hale geldi. Ancak alt ve orta gelirli vatandaşlar için fırsat niteliğinde kampanyalar oluşturuldu. Her yıl milyonlarca kişiye ev sahibi olma fırsatı tanıyan TOKİ, yeni oluşturduğu kampanya kapsamında aylık 570 lira taksitle ev sahibi olunabileceğini duyurdu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat verdiğini ve verilen talimat doğrultusunda da dar gelirli vatandaşlar için yeni kampanyaların oluşturulduğunu açıkladı. Fırsat niteliğindeki kampanyaların sürdürüleceğini belirten Kurum, ev sahibi olmayan tek bir dar gelirli vatandaşın kalmayacağını müjdeledi.

toki konut satisi
TOKİ Konut Satışları

TOKİ 100 Bin Konut Başvuruları Ne Zaman?

TOKİ 100 bin konut 2022 başvuruları için henüz net bir tarih verilmedi. 100 bin konutun kapsam alanında yer alacağı projeler için en geç Haziran ayına dek başvuruların başlatılacağı ve oluşturulan kampanyalar kapsamında da kira ödercesine ev sahibi olma fırsatı tanınacağı belirtildi.

Evi Olmayanlara Devlet Desteği

Evi olmayanlara devlet desteği 2022’de de devam ediyor. TOKİ, daha önce ev sahibi olma fırsatı yakalayamayan alt ve orta gelir grubundaki kişilere aylık 392 liraya kadar ödeme imkanı sunuyor. Aylık ödeme başlatılabilmesi için en düşük 15 bin lira peşinat talep ediliyor. Ayrıca bunun yanında herhangi bir bankada konut hesabı oluşturarak, bu hesap üzerindeki birikime ilave hibe desteği alınabiliyor.

konut satislari 2022
TOKİ kira öder gibi ev sahibi olun

TOKİ’den Ev Sahibi Olmak

TOKİ’nin fırsatlarından yararlanarak ev sahibi olmak isteyenler kurumun resmi internet sayfasında yer alan projeleri inceleyebilirler. İkamet edilen adrese en yakın projeyi bularak, projede yer alan bilgiler dahilinde başvuruda bulunulabilir. Ayrıca başvurular elektronik ortamda e-devlet üzerinden de yapılabiliyor.

2022 TOKİ Konut Projeleri

TOKİ İLAN SAYFASI

2 Yorum

  1. Ankara bölgesinden bir artı bir daire istiyorum kayıt olmak için ben Ramis Demirel Tokat lıyım ama Ankara’da olmasını istiyorum evin konumu cevabınızı bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.