BilgiTürk Telekom

Türk Telekom Kısa Kodlar – Türk Telekom Kod Örnekleri – 2022

Türk Telekom müşterileri birkaç tuşlama ile diledikleri işlemleri yapabilirler. Telefonun arama kısmından yapılan tuşlamalarla birlikte kalan paket içerikleri öğrenilebilir, kampanyalar ve benzeri içeriklere göz atılabilir, avantajlı paketlere geçiş yapılabilir. İşte bu konuda Türk Telekom müşterilerinin işine yarayacak olan kısa kodlar…

Türk Telekom İşlem Kodları

Türk Telekom kısa kodları 2022’de şu şekilde:

  • 4.5G teknolojisinden faydalanmak ve 4.5G’ye geçiş yapmak için- *450#
  • Yurt dışındayken hattınızı kullanıma açmak için- *150#
  • Faturalı hat sahiplerinin kalan kullanımlarını öğrenebilmeleri için- *124#
  • Faturasız hat sahiplerinin kalan kullanımlarını öğrenebilmeleri için- *123#
  • İnternet ayarlarını değiştirmek ve daha iyi bir internet deneyimi yaşamak için- *999#
  • Hattınızı gizli aramalara karşı kapatmak için- *253#
  • Hattınızda arama hakkı kalmadıysa veya tutar bulunmuyorsa karşı tarafa ödemeli bir çağrı bırakabilmek için- *135*karşı tarafın telefon numarası#
  • Yurt dışındayken avantajlı paket fırsatlarından yararlanmak ve paketlere göz atmak için- *151#

Türk Telekom Arama Yönlendirmeleri Nasıl İptal Edilir?

Hattınıza gelecek aramaları farklı bir numaraya yönlendirmeniz durumunda size herhangi bir arama ulaşmayacaktır. Bu durumu iptal etmek ise oldukça basit. Türk Telekom hat sahiplerinin sıklıkla merak ettikleri ##002# kodu nedir, ##002# kodu nasıl yapılır soruları da bu konuya açıklık getirmektedir.

##002# kodu tarafınıza gelecek aramaları farklı bir hatta yönlendirmeniz durumunda bu işlemi iptal etmek için kullanılan bir kısa koddur. Bu kodu uygulamak içinse telefonun arama kısmına ilgili kodu girerek arama yapmanız yeterli olacaktır.

##004# kodu nedir?

Türk Telekom abonelerinin merak ettikleri diğer bir kodda ##004# kodudur. Bu kod ile daha önce emir verdiğiniz tüm işlemler iptal edilecektir. Örneğin, hattınızı yurt dışında aramalara açtıysanız bu kodu girerek hattınızı yurt dışına kapalı hale getirebilirsiniz. Ancak tüm işlemlerin iptal edileceğini hatırlatalım.

Türk Telekom Bedava 2 GB Kampanyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.