Türk Telekom

Türk Telekom zam iddialarına yanıt verdi: ‘Enflasyonun çok altında’

Türk Telekom’un internet fiyatlarına zam yaptığı haberi bir süredir gündemde yer alıyordu. Ortaya atılan iddialara karşı uzun süre sessizliğini koruyan kurum bugün yaptığı açıklama ile kamuoyunda yer alan ‘Türk Telekom internet fiyatlarına yüzde 67 zam yaptı’ ifadelerinin doğru olmadığını belirtti.

‘Fiyatlarda Güncelleme Yapılmadı’

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada internette ve bazı yayın organlarında gündeme taşınan ‘Türk Telekom internet fiyatlarına yüzde 67 zam yaptı’ iddialarının gerçeği yansıtmadığı, 2020 yılının Şubat ayından günümüze dek fiyatlarda herhangi bir güncelleme yapılmadığı belirtildi.

‘Enflasyonun Çok Altında Artış Oldu’

2020 yılından bugüne dek Türkiye ekonomisinden kaynaklı maliyet artışları yaşandığını aktaran kurum, maliyetlerin artmasına karşın transmisyon ücretlerinde herhangi bir farklılık oluşturulmadığına dikkat çekti. Türk Telekom’un yaptığı açıklamada, “Toptan bir seviyede ortaya çıkan fiyat düzenlemelerinin perakende seviyesinde internet ücretlerine yansıması, internet servis sağlayıcıları tarafından belirlenen stratejiler kapsamında oluşmuştur. Ancak bu artış dahi enflasyonun çok daha altında yaşanmıştır. Toptan seviyede hizmetler için belirlenen fiyat tarifesindeki değişiklik 1 Haziran 2022’den itibaren geçerlilik kazanacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Türk Telekom Kısa Kodlar – Türk Telekom Kod Örnekleri – 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.