Teknoloji Haberleri

Turkcell PUK kodu bloke olursa ne olur? PUK olan telefon nasıl açılır?

Turkcell müşterileri PUK kodunun bloke olması sorunuyla karşılayabiliyor. Turkcell PUK kodu bloke oldu nasıl açabilirim sorusuna yanıt arayanlar için belirtelim, PUK kodunun bloke olmasındaki temel sebep telefonun açılışı esnasında talep edilen bilgilerin yanlış girilmesidir. PUK kodunu açmak için de ilk olarak Turkcell ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Nitekim PUK kodu hattın alındığı kartın üzerinde de yazmaktadır.

PUK Kodu Neden Bloke Olur?

PUK kodu, PIN numarasının yanlış girilmesi sonucunda oluşur ve SIM kartının bloke olduğu anlamını taşır. PUK kodunun 10 kez yanlış girilmesi durumunda SIM kart kalıcı bir şekilde bloke edilir. Bu sebeple PIN numarasının yanlış girilmesi sonucunda talep edilecek PUK kodunun çok dikkatli ve doğru girilmesi gerekir.

PUK Kodunu Nasıl Öğrenebilirim?

PUK kodunu öğrenebilmek için birden fazla seçenek bulunmaktadır. İlk olarak SIM kartı satın alınırken verilen kart kontrol edilmelidir. SIM kartı sahipleri uzun yıllar aynı numaraları kullandıkları için bu kartı saklama gereksinimi duymamaktadır. Ancak bu kart kilit anahtarı görevi görmektedir. PIN veya PUK kodunun unutulması durumunda her iki seri numarada cep kartında yazılı olmaktadır.

Ancak kartı kaybetmeniz durumunda Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz durumunda kaybettiğiniz kart numaranızı öğrenebilirsiniz. Böylece ortaya çıkan blokeyi de ortadan kaldırabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştireceğiniz esnada kişisel bilgileriniz sorulacaktır. Bu sebeple nüfuz cüzdanınızı hazırlamanızda fayda bulunacaktır.

PIN Kodumu Unuttum Telefonumu Açamıyorum. Ne Yapmalıyım?

Pin kodunu unutan kişilerden PUK kodunu girmeleri talep edilir. Ancak PUK kodunun da bilinmemesi durumunda Turkcell müşteri temsilcisiyle görüşme sağlamak kaçınılmaz son olacaktır. Operatör şirketleri kişisel bilgilerin korunmasını sağlamak için PIN ve PUK kodu gibi seri numaralarını gerekli kılmıştır.

Turkcell PUK Kodu Alma

Turkcell müşterileri seri numaralarını kaybetmeleri durumunda direkt olarak müşteri hizmetleriyle görüşme gerçekleştirmelidir. PUK kodunun 10 kez yanlış girilmesi durumunda hat geçerliliğini kaybedecektir. Hattın silinmemesi ve PUK kodunu öğrenebilmek için 0532 532 00 00 Turkcell Çağrı Merkezi ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Bedava Sınırsız Dakika 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.