Ekonomi

Türkiye’de en ucuz ramazan pidesi Elbistan’da olacak

Ramazan Ayı için belediyeler hazırlıklarına başladı. Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, halk ekmek fabrikalarında üretilecek pidelerin yalnızca 1 TL’lik fiyatla satışa sunulacağını açıkladı. Gürbüz, “Türkiye’nin en uygun fiyatlı Ramazan pidesini halkımızla buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

Geliri Olmayanlara Ücretsiz

Kahramanmaraş’a bağlı Elbistan ilçesinde Türkiye’nin en ucuz Ramazan pidesi satılacak. Pidenin fiyatı yalnızca 1 TL. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Ramazan ayı süresince halk ekmek dağıtım noktalarında ihtiyaç sahibi hanelere ücretsiz pide dağıtılacağını da duyurdu.

Fabrika Kapasitesi Yükseltildi

Elbistan Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası için Ramazan Ayı’nda kapasiteyi yükseltecek. İhtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılacak olan pidelerin halka satış fiyatı ise yalnızca 1 TL olacak. Fabrikadaki kapasitenin yükseltilmesiyle birlikte tüm Elbistanlılara yetecek ölçüde pide üretimi yapılacak.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Ramazan Ayı süresince üretilecek pidelerde fiyat artışına gidilmeyeceğini ve ücretsiz dağıtımın da kesilmeyeceğini duyurdu. Gürbüz, Ramazan pidelerinin son derece hijyenik ortamlarda üretileceğini ve tüm Türkiye’ye örnek bir uygulamanın başlatılacağını müjdeledi.

İhtiyaç sahiplerine Ramazan yardımı yapılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.