Personel Alımları

Türkiye’deki o bölgede iş bulmak oldukça kolay! İşte sebebi

İşsizlik Türkiye’de vatandaşların yakındığı konuların başında geliyor. İş bulmakta zorlanan vatandaşlar İŞKUR gibi kurumlar vasıtasıyla çalışma hayatına katılım sağlayabiliyor. Ancak Samsun’un Kavak ilçesinde belediyenin bulduğu çözüm vatandaşların iş arayışını kolaylaştırıyor.

Anonsla Personel Aranıyor

Kavak Belediyesi, ilçedeki nüfusu korumak ve göç oranını azaltmak için pratik bir çözüm üretti. Belediye tarafından getirilen çözüm kapsamında işverenler anons yaptırarak personel bulabiliyor. İş arayanlar da internet ortamındaki ilanları araştırarak vakit kaybetmek yerine yapılan anonslarla başvuruda bulunabilecekleri yerleri öğrenebiliyor.

İstihdam Oranına Büyük Katkı

21 binin üzerinde kişinin yaşamını sürdürdüğü Kavak’ta, belediyenin getirdi çözümle birlikte her ay ortalama 110 kişiye istihdam desteği veriliyor. İşsizlik sebebiyle nüfusunu büyük oranda kaybeden ilçede Kavak Belediyesi’nin ürettiği çözümle birlikte verilen göç azaldı. İlçede iş arayan kurumlar zabıta ekiplerine haber vererek anons yaptırabiliyor. Yapılan anonslar ise ilçeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.

‘İşsizliği Bitme Aşamasına Getirdik’

Verilen göçlerin ilçeye büyük oranda zarar verdiğini belirten Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Bölge halkımızla birlikte işsizlik sorunundan çok zarar gördük. İlçedeki işsizlik sorununa çözüm bulabilmek için bölge halkımızla birlikte çok çalıştık, el ele yaptığımız çalışmalar sonucunda da çok şükür ki işsizliği bitme aşamasına getirdik. Artık fabrikalar başta olmak üzere pek çok kurumda gençlerimiz iş bulabiliyor. İlçemize yatırım yapan işverenlere de destek olduğumuz proje kapsamında iş arayanlar ile işverenleri buluşturuyoruz. İlçemizi ziyaret edenler durumu hayretlerle karşılıyor. Ancak sonradan onların da mutlu olduğunu görüyoruz. Kavak, artık geleceğe daha mutlu daha umutlu bakıyor.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna günlük 2 bin dolara paralı asker alacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.