KampanyalarEkonomi

Türkiye’nin en ucuz arabası Citroen Ami’nin satış fiyatı belli oldu!

Fransız otomobil üreticisi Citroen’in üretime aldığı elektronik otomobil Citroen Ami’nin Türkiye pazarındaki satış fiyatı belli oldu. Citroen Ami beklenildiği üzere Türkiye’nin en uygun fiyatlı otomobili oldu. Ancak buna karşın fiyatı görenleri şaşırtıyor.

Citroen Ami Türkiye Pazarına Giriş Yapıyor

Türkiye’de otomobil satın almak oldukça zor. Sıfır otomobillerin fiyatları her geçen gün zamlanıyor. Durum böyle olunca sıfır otomobillere gösterilen talep de azalıyor. Otomobil üreticileri ise Türkiye pazarına uygun fiyatlı otomobiller getirmeye hazırlanıyor.

Fransız otomobil üreticisi Citroen, Fransa’da 14 yaş ve üzeri herkesin kullanabildiği ve elektronik scooter olarak listelenen Ami modelini Türkiye’de satışa sunacak. Geçtiğimiz yıl açıklanan kararın ardından vatandaşlar Citroen Ami ne kadar sorusuna yanıt aramaya başladı. Citroen merak edilen soruya bugün itibarıyla yanıt verdi.

citroen ami’nin fiyatı
Citroen Ami’nin fiyatı

Citroen Ami Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Citroen Ami markanın üretime aldığı en uygun fiyatlı otomobil olmasıyla dikkat çekiyor. Otomobil Fransa’da elektrikli scooter olarak kategorize ediliyor. Modelin Avrupa’daki satış fiyatı ise yalnızca 6 bin euro. Avrupa’daki satış fiyatı oldukça uygun olan aracın Türkiye pazarında da maksimum 100 bin lira olması bekleniyordu.

Ancak beklenen olmadı. Otomobilin satış fiyatı 210 bin lira olarak açıklandı. Buna rağmen sıfır otomobiller arasında en uygun fiyatlı araç olarak dikkatleri üzerine çeken Citroen Ami, henüz Citroen Türkiye’nin satış listesinde yerini almadı. Aracın önümüzdeki ay satışa çıkarılması bekleniyor.

Citroen Ami Ehliyetsiz Kullanılabilecek mi?

Avrupa’da elektrikli scooter olarak kategorize edildiği için 14 yaşını dolduran herkesin kullanabildiği Citroen Ami için Türkiye’de B1 sınıfı ehliyet şartı aranacak. B1 sınıfı ehliyet için ise ülkemizdeki asgari yaş sınırı 16. Dolayısıyla 16 yaşını dolduran ve B1 sınıfı ehliyet sahibi olan herkes Citroen Ami ile trafiğe çıkabilecek.

Asgari ücretliler TOGG sahibi olabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.