Bilgi

Türkiye’ye gelecek en ucuz 7 otomobil modeli! İşte Fiyat Listesi

Türkiye’de artan masraflardan en fazla otomobil sektörü etkilendi. Artan kur fiyatları sebebiyle otomobil fiyatlarına minimum 50 bin lira düzeyinde zam yapıldı. Otomobil fiyatlarına yapılan zamlarla birlikte alım gücü düşen vatandaşlar hayallerini erteledi. Türkiye pazarındaki taleplerin azalması ise markaları harekete geçirdi. Otomobil fiyatlarını düşürmek isteyen markalar çeşitli formüller üzerinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Türkiye pazarındaki etkinliğini arttırmak isteyen markalar yeni otomobiller üretecek, var olan otomobillerdeki donanımları düşürecek ve dış piyasada satışa sunulan uygun fiyatlı otomobilleri Türkiye’de de satışa sunacak. Yakın zamanda Türkiye’de  satışa sunulması planlanan otomobillerin fiyatları oldukça ilgi çekici. İşte markaların rekabetine yol açacak ve yakın zamanda Türkiye’de satışa sunulacak uygun fiyatlı otomobiller…

Hyundai Santro Fiyatı

Şehir içi kullanımı için oldukça ideal özelliklere sahip olan Santro, Hyundai’nin Hindistan’a özel olarak ürettiği ve satışa çıkardığı en uygun otomobil olması bakımından dikkat çekiyor. 1.1 MPI motora sahip olan araç, sadece manuel vites seçeneğiyle satışa sunulacak. Etiket fiyatının olabildiğince uygun olmasını isteyen Hyundai, aracın donanımlarını da minimum seviyede oluşturacak. Otomobilin Hindistan’daki satış fiyatı Türk lirası bazında 87 bin lira.

Ancak ÖTV ve KDV gibi vergilendirmelerin eklenmesiyle birlikte otomobilin Türkiye pazarındaki satış fiyatının 150 bin lira seviyelerinde olması bekleniyor. Hyundai, Santro model araçların çok yakında Türkiye’ye getirileceğini duyurdu. Güney Kore menşeili marka, otomobilin ne zaman satışa çıkarılacağına ilişkin net bir tarih vermedi. Ancak beklentiler yıl sonuna dek satışa çıkacağı yönünde.

hyundai santro modeli
Hyundai Santro

TATA Tiago Fiyatı

Asya kıtasında satışa çıkarılan ve uygun fiyatıyla talep gören diğer bir otomobil de TATA markasına ait Tiago modelidir. Tiago, Asya’da satış rekorları kırmıştır. Şık görüntüsüyle dikkat çeken otomobil, 1200 cc motora sahip. Ayrıca 72 beygir güç üretebilen otomobil, 5 kişi kapasitelidir. Yine Hindistan’daki satış fiyatı Türk lirası bazında 95 bin lira olan aracın, ÖTV ve KDV gibi vergilendirmelerin eklenmesiyle birlikte Türkiye’de 175 bin lira etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

batch tiago
TATA Tiago

Volkswagen Gol Fiyatı

Dev alman otomobil üreticisi Volkswagen, Güney Amerika’daki satışlarını yükseltebilmek için üretime aldığı Gol modelinin yakın zamanda Türkiye’ye getirileceğini müjdeledi. Otomobil uygun fiyatı sayesinde Güney Amerika’da yoğun talep görüyor. Tasarımıyla Volkswagen’in en iddialı otomobili Golf modelini anımsatan araç, şehir içi kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Araçla ilgili yeterli bilgi aktarmayan Volkswagen’in, otomobili hangi tarihte Türkiye’ye getireceği ve satış fiyatının ne kadar olunacağı henüz bilinmiyor. Ancak piyasadaki genel kanı otomobilin 180 bin liralık etiket fiyatıyla satışa çıkarılacağı yönünde.

batch volkswagen gol 53233
Volkswagen Gol

Changli j10 Fiyatı

Çin menşeili Changli, elektrikli bir otomobildir. 3 kişilik olarak tasarlanan araç diğer otomobillere benzer şekilde şehir içi kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Çin otomobil piyasasının en uygun fiyatlı aracı olması sebebiyle dikkat çeken araç dış piyasada ilk kez Türkiye’ye getirilecek. Otomobilin Türkiye pazarında 20 bin lira satış fiyatıyla yer bulması bekleniyor.

changli j10 2022
Changli j10

Citroen Ami Fiyatı

Fransız otomobil üreticisi Citroen’de elektrikli otomobilini yakın zamanda Türkiye pazarına sunacak. Changli’nin j10 modeline benzeyen Ami, 5.5 kWh’lık güce sahip. Maksimum 50 kilometre hıza sahip olan araç, 70 kilometrelik mesafeye kadar seyahat edebiliyor. Otomobillerin çok yakın zaman içerisinde Türkiye pazarında satışa çıkarılması beklenirken, fiyatı hakkında henüz bilgi verilmedi.

batch 2021 citroen ami quarter mile run is predictably slow 55
Citroen Ami

Renault Kwid Fiyatı

50 beygirlik motor gücüne sahip olan Renault, 5 ileri vitesli bir araç olması sebebiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Renault’un satışa sunduğu en uygun fiyatlı araç olan Kwid, Hindistan pazarında 70 bin lira etiket fiyatıyla satılıyor. Kwid’in dış görünümü TATA Tiago modelini anımsatıyor.

batch renault kwid 2022
türkiye'ye gelecek en ucuz 7 otomobil modeli! i̇şte fiyat listesi 9

Dacia Spring Fiyatı

Dacia’nın Avrupa pazarında satışa çıkardığı en uygun model olan Spring, 3 farklı kategoride satışa çıkarılıyor. Şehir içi kullanıma uygun şekilde hazırlanan otomobil 300 kilometrelik mesafeye kadar seyahat edebiliyor. Elektrikli bir otomobil olması sebebiyle dikkat çeken Spring, Avrupa’da 16 bin euro satış fiyatıyla dikkat çekiyor. 30 Kilovata kadar hızlı şarj desteği verilebilen otomobil, 125 km hıza kadar ulaşabiliyor. Dacia, otomobilin şarj durumu hakkında da ayrıntılı bilgi yayımladı. Buna göre evde şarj edilmek istenirse toplamda 14 saatlik zaman diliminde araç full şarj bataryasına sahip olabilecek.

batch dacia spring electric 2021
türkiye'ye gelecek en ucuz 7 otomobil modeli! i̇şte fiyat listesi 10

Taksitle Araba Nasıl Alınır 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.