Teknoloji Haberleri

TweetDeck ücretli mi oluyor?

Twitter tarafından oluşturulan Tweetdeck özellikle gazeteciler ve sosyal medya uzmanları tarafından sıkça kullanılıyordu. Twitter’ın ücretsiz ve reklamsız olarak kullanıcılarına sunduğu içeriğin yakın zaman içerisinde ücretli bir formata dönüştürülebileceği konuşuluyor.

TweetDeck Nedir?

TweetDeck, Twitter’da birden fazla hesabı bulunan kişilerin hesaplarını daha düzenli bir arayüz ile yönetebilmesine olanak tanıyan uygulamadır. 2008 yılında kurulan platform, uzun süre Facebook ve Instagram başta olmak üzere farklı sosyal medya platformlarına da hizmet verdi. 2016 yılında Twitter’ın bünyesine kazandırılan TweetDeck farklı hesapların tek bir çatıda toplanmasını sağlıyor. Ayrıca uygulama vasıtasıyla hesaplara editör atanabiliyor. Bu sayede gazete ve benzeri içeriklere sahip kurumların sosyal medya hesapları kolaylıkla yönetilebiliyor.

Ücretli Olabilir

TweetDeck, 2016 yılından bu yana resmi olarak ücretsiz hizmet sunuyor. Ayrıca Twitter’ın reklamsız olarak kullanılmasına olanak tanıyan uygulamanın yakın zaman içerisinde paralı olabileceği ve abonelik sisteminin getirilebileceği konuşuluyor. Ancak uygulamanın ücretli olması durumunda eski bir sürümünün kullanılabileceği ve bu sürümün de tamamen ücretsiz olduğu belirtildi.

Yeni sürüm üzerinde çalışmalarını sürdüren Twitter, daha gelişmiş özellikleri; sütun türlerinde ve sütun temizleme çalışmalarında yeni özellikleri getirecek. Özellikler gelse dahi eski sürüm ücretsiz olarak kullanılabilecek. Twitter’ın 2017 yılında abonelik sisteminin getirilip, getirilmeyeceğine ilişkin bir anket düzenlediği aktarıldı. Anket sonucunda daha gelişmiş özellikleri barındıran yeni sürüm için abonelik sisteminin getirilmesi uygun görüldü.

Instagram Reels İle Para Kazanma (Açıldı) – 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.