Vodafone

Vodafone APN Ayarları Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcıları internet ayarlarını nasıl yapacakları konusunda bazen sıkıntı yaşar. Bu sorunu çözmek için çeşitli yöntemler vardır. Vodafone APN ayarlarını sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek için öncelikle kullanabileceğiniz yöntemlerden birisi 542 müşteri hizmetleri ile görüşmektir. Bu yöntem interneti ayarlamak için kullanılabilecek en kolay yöntemdir.

Sadece Müşteri Hizmetleri’ne telefon edilir ve gereken ayarların gönderilmesi istenir. Gönderilen ayarlarla birlikte de internetiniz hesabınıza yüklenir. Bir diğer basit yöntem ise Vodafone Yanımda uygulamasının cihazınıza yüklenmesidir. Yüklenme tamamlandığı anda internetiniz hesabınıza tanımlanmış olur. 

Elle Giriş Yaparak İnternet Yükleme

Bir diğer Vodafone internet yükleme yöntemi ise elle giriş yapılarak yapılan yüklemedir. Önce cihazın Ayarlar bölümüne girilmesi gerekir. Ardından Mobil Ağlar bölümünden Erişim Noktası adlarına bakılır ve bunların arasından Vodafone seçilir. Seçtiğiniz andan itibaren yüklemeniz tamamlanmış olur. Bu yöntemlerden üçünü de basit bir şekilde kullanmanız mümkündür.

Vodafone kullanıcıları mobil cihazlarına Vodafone Yanımda uygulamasını yüklerse diğer adımlara gerek kalmaz. Ayrıca Vodafone yanımda zaman zaman sunduğu ücretsiz ve hediye internet paketleri ile oldukça avantajlı bir uygulamadır. Bu yüzden her kullanıcı bu uygulamayı cihazına yüklemeyi unutmamalıdır. 

Vodafone Android İnternet Ayarı Nasıl Yapabilirim?

Ayarlar>Mobil Ağlar>Erişim Noktası Adları>Ekle ayarlarını takip ederek aşağıdaki işlemleri uygulayın.

 • İsim : Vodafone Internet
 • APN : internet
 • Proxy : boş bırakın
 • Bağlantı noktası : boş bırakın
 • Kullanıcı adı : vodafone
 • Parola : vodafone
 • Sunucu : boş bırakın
 • MMSC : boş bırakın
 • MMS proxy’si : boş bırakın
 • MMS bağ. nokt. : boş bırakın
 • MMS protokolü : WAP 2.0
 • MCC : 286
 • MNC : 02
 • Kimlik doğrulama türü : Yok (varsa PAP veya CHAP seçiniz)
 • APN tipi : default
vodafone apn ayari 2022 1
Vodafone APN Ayarları Nasıl Yapılır?

Vodafone 4.5G Ayarları

Vodafone kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan bir diğeri de 4.5G telefon ayarları hakkındadır. Bu telefon ayarları da çok kolay bir şekilde yüklenebilir. Yükleme yapabilmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi 4545 nolu hatta mesaj atmaktır. Bu telefon numarasına 4,5 yazarak göndereceğiniz kısa mesaj bütün telefon ayarlarının mobil cihazınıza yüklenmesini sağlar.

Sadece Vodafone kullanıcılarının yararlanabildiği bu servis hem çok basit bir şekilde kullanılır hem de herhangi bir ücrete tabi değildir. Atılan mesajların ücreti de kullanıcıdan kesilmez. Bu yüzden bütün Vodafone kullanıcıları için en iyi seçeneklerden bir diğeridir.

Telefon Ayarları İçin Diğer Yöntemler

Telefon ayarlarını yapmak için Vodafone kullanıcılarının değerlendirebileceği bir diğer yöntem de Vodafone Self servis hizmetinden yararlanmaktır. Bu hizmetten yararlanmak da oldukça basit ve kullanışlıdır. Ayrıca Vodafone cep merkezlerine giderek telefonunuz için gerekli ayarları yüklemelerini de isteyebilirsiniz. Bu konuda bütün Vodafone cep merkezlerine müşterilerine yardımcı olacaktır.

 Bunun dışında Vodafone’un kullanıcılarına sağladığı bir diğer avantaj da internet hediyeleridir. Bu hediyeler de oldukça çeşitlidir ve hemen herkes bunlardan da faydalanabilir. Vodafone hediye seçeneklerinden yararlanmak için de şu yöntemler geçerlidir. 

Vodafone Bedava İnternet Hediyeleri

Bir Vodafone kullanıcısı telefonuna hala yüklemediyse Vodafone yanımda uygulamasını yükleyebilir. Bu yükleme sayesinde hemen hesabına 1,2 ve de 5 GB hediye internet yüklenir. Ayrıca bu uygulamaya herhangi bir arkadaşını davet eden Vodafonelulara da anında 9 GB internet yüklenir. Bir diğer uygulama da Bana ne var ya da hediye çarkını çevirmektir.

Buradan da kullanıcılar bedava internet hediyesi alabilir. İnternet alışverişi yaparak da bedava internet kazanabilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulaması aracılığıyla yapılan 100 TL’lik alışverişlerde Vodafone kullanıcıları 10 GB internet kazanabilir. Süpermarket yanımda uygulamasından yapacağınız alışverişlerde ise 2 GB hediye internet kazanabilirsiniz.

Ücretsiz İnternet İçin Diğer Yöntemler

1 GB bedava internet kazanmak için yapmanız gereken tek şey ise hala geçmediyseniz faturanızı  e-faturaya geçirmektir. Böylece hem çevreye karşı daha duyarlı olarak kâğıt fatura almamış hem de bir GB internet kazanmış olursunuz. Bunu yapmak için de 7000’e yazacağınız bir kısa mesaj yeterlidir.

Büyük harflerle EFATURA yazarak buraya mesaj atarsanız e-fatura sistemine geçebilirsiniz. Bedava internet kazanmanın bir yolu da Vodafone seviyorum testini yapmaktır. Testi tamamlayınca ekrana numara yazmak için bir bölüm gelecektir. Buraya cep telefonunuzu yazarak 3 GB internet kazanabilirsiniz.

Vodafone Yeni Hat Nasıl Açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.