Vodafone

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone Faturalı Hattan Faturasız Hatta Nasıl Geçilir?

Vodafone Faturasız Hatta Nasıl Geçiş Yapılır? konusuna değinelim, yalnızca Türkiye’nin değil,  dünyanın da önemli operatörlerinden biri olan Vodafone, Türkiye’de milyonlarca müşteriye hizmet vermeye devam ediyor. Oluşturduğu avantajlı kampanyaları ile her geçen gün müşteri kitlesini genişleten operatör, çekim gücünün yanı sıra, avantajlı paketleriyle de dikkat çekiyor. Vodafone, her geçen gün tarifelerini yenilerken, müşterilerinin sorunlarını çözebilmek ve yeni müşteri adaylarının detaylı bilgi alabilmelerini sağlamak amacıyla iletişim adreslerini de aktif tutuyor.

Vodafone, bu sayede diğer operatörlerden farklı olarak işlemlerin hızlı ve kolayca tamamlanabildiğini vurguluyor. Ayrıca vodafone yalnızca sunulan avantajlı tarifeleriyle değil, anlaşmalı olduğu kurumlarla oluşturduğu kampanyaları ile de dikkat çekiyor. Vodafone yemekten, giyime, kozmetikten, ulaşıma birçok marka ile anlaşmalar yapıyor.

Vodafone Faturalı Hattan Faturasız Hatta Nasıl Geçilir?

Hattını faturasıza taşımak isteyen Vodafone müşterileri öncelikle en yakın Vodafone şubesine gitmeli veya iletişim adresi 542 hat üzerinden operatörün müşteri temsilcisine durumu bildirmelidir.

  • Müşteri temsilcisine ulaşan faturalı hat sahipleri, kişisel gizliliğin korunabilmesi ve güvenliğin sağlanabilmesi açısından temsilci tarafından yöneltilen güvenlik sorularına doğru yanıt vermelidir. Daha sonra müşteri temsilcisi, faturalı hat sahibi müşteriden talebine onay vermesini isteyecektir.
  • Ancak Vodafone başta olmak üzere, tüm operatörler faturalı hat sahibi müşterilerini kaybetmek istemiyorlar. Bu sebeple hattını faturasıza taşımak isteyen müşterilerine, taleplerini gerçekleştirmeden önce avantaj içerikli yeni bir faturalı kampanya öneriyorlar. Vodafone’da aynı şekilde, hattını faturasıza taşımak isteyen müşterilerine avantaj dolu yeni bir kampanya öneriyor. Önerilen kampanyaları kabul etmeyen ve ısrarla hattını faturasıza taşımak isteyen müşterilerine ise birkaç gün süre veriyor.
  • Birkaç günlük sürenin ardından ise faturasız hatta ilişkin sunulan kampanyalardan hangisi onaylandıysa, ilgili pakete geçiş işlemi gerçekleştiriliyor.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cezası

Operatörler müşterilerini faturalı hatta yönlendirmek istiyorlar. Bu sebeple faturalı hatlılara özel daha fazla kampanyalar üretiyor, avantajlı içeriklerin kapsamını genişletiyorlar. Hattını faturalıdan, faturasıza taşımak isteyen müşterilerden ise belirli tutarlarda bir ceza tutarının ödenmesini talep ediyorlar.

Vodafone’da aynı şekilde hattını faturalıdan, faturasıza taşımak isteyen müşterilerinden belirli tutarda cezanın ödenmesini talep ediyor. Müşterilerin bulundukları paketlere ve taahhüt içeriklerine göre farklılık gösteren ceza tutarları ödenmediği taktirde geçiş işlemi tamamlanamıyor.

Üstelik müşteriler dahil oldukları tarife kapsamında yer alan taahhüt sürelerini tamamlasalar dahi belirli ceza tutarını ödemek zorunda bırakılıyor. Herhangi bir taahhüt zorunluluğu bulunmayan müşteriler, taahhüt içeriğinde yer alan tutarı ödemek yükümlülüğünde bırakılıyor. Taahhüt süreleri tamamlanmayan müşteriler ise belirlenen taahhüt tutarını ödemek zorunda kalıyor.

Bu sebeple herhangi bir operatör üzerinden yeni bir hat alan veya hattını farklı bir operatöre taşımak isteyen kişiler, faturalı ya da faturasız hatlardan hangisini tercih edeceklerini düşünmeli ve kararlarından emin olduktan sonra bir tercihte bulunmalılar.

İlginizi Çekebilir: Vodafone Redbox Fiyatları? Vodafone Vınn Fiyat Listesi

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cayma Bedeli

Faturalı bir tarifede yer alan müşteri, hattını faturasız bir tarifeye geçirmek isterse belirli bir ceza tutarını ödemek zorunda bırakılıyor. Faturalı hat sahibi olurken belirtilen taahhüt yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda kalan müşteriler, belirlenen cayma bedellerini operatöre ödemek durumunda kalıyor. Cayma bedeli, tarifelere göre değişiklik gösterirken, genellikle 200 lira civarlarında bulunuyor. Operatörler bu konuda müşterilerine herhangi bir kolaylık sağlayamıyor.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Kaç Gün?

Vodafone müşterileri faturalı hatlarını, faturasıza taşımak istedikleri durumlarda öncelikle şube üzerinden veya müşteri temsilcileri vasıtasıyla talep oluşturuyor. Oluşturulan talebe operatör birkaç gün içerisinde dönüş yapıyor. Ancak operatörün dönüş yapma süresi değişiklik gösterebiliyor. Kimi zaman aynı gün içerisinde dönüş yapılırken, kimi zaman da dönüş süresi uzayabiliyor. Ancak en fazla iki gün içerisinde faturalı hat sahipleri, hatlarını faturasız bir tarifeye geçirebiliyor.

Bir Yorum

  1. Yakında bende faturalı günüm dolduğunda lptal edeceğim verilen hakları kafaniza göre geri alıyorsunuz ben faturalarımı hep gününde ödedim şuan bi telefon ihtiyacım oldu puanlarımı silmisiniz fatura ceza günüm bittiğinde bende vodofeni silicem sanki sizden bedavamı vericeksiniz bide taksitlen alın diye kampanya yapıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.