Teknoloji Haberleri

Wattpad İndir

Wattpad İndir Ücretsiz

Wattpad indir internette play store ya da apple store aracılığı ile kolaylıkla indirilebilir. Wattpad ile her türden milyonlarca e-kitap keşfedebilir ve okuma listenize ekleyebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda en sevdiğiniz yazarları takip edebilir ve her bir şey yayınladıklarında bildirim alabilirsiniz. Yazma kısmına geldiğinizde kendi kitabınızı oluşturup platformunuzda yayınlayabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca diğer kişilerle özel mesajlar gönderebilir.

Wattpad İndir PC

Wattpad için bilgisayardan da indirmeler mevcuttur. PC Wattpad indir ile bu sayede uygulamayı pc’nizde de kullanabilirsiniz. Araştırmalar, Wattpad’in 45 milyondan fazla okuyucusunun %85’inin 13 ila 30 yaşları arasında olduğunu gösterir. %50’si de 18 yaşın altındadır.

Wattpad indir: https://www.microsoft.com/tr-tr/p/app/9nblggh6gm17

  • Ücretsiz Deneme hakkınızı kullanarak, Wattpad Pc sürümünü indirebilirsiniz.
wattpad indir pc
Wattpad İndir

Wattpad Giriş

Wattpad indir sonrası Wattpad’a kaydolmak ücretsizdir. Bu sayede girişlerinizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Wattpad en az 13 yaşında, ancak Apple App Store’dan indirirseniz ve Google Play mağazası aracılığıyla bir “Ebeveyn Rehberliği” bildirimi alırsanız 17 yaşın üzerindedir.

Wattpad Ücretsiz Oku

Wattpad’a ücretsiz okuyabileceğiniz sayfalar mevcuttur. Wattpad indir yaptıktan sonra bazı kategoriler her yaşa uygundur ve diğerlerine çocuklar tarafından kolayca erişilemez. Kategoriler Macera, LGBTQ +, Hayran Kurgu’dan Romantik’e kadar uzanır.

Ayrıca erotik, ilişki ve aşk hikâyelerini içeren bir ‘Yeni Yetişkin’ kategorisi de vardır: ‘ganimet çağrısı’, gibi başlıklar ayrıca uygunsuz dil içeren ‘müstehcen’ hikayeler de bulunur.

Etiketlenmiş içerik; Bunun gibi yasaklanmış materyaller Wattpad’de # kendine zarar verme, # kirli resimler gibi arama etiketleri aracılığıyla kolayca keşfedilebilir.

Bir hikâyenin derecelendirmesi: “Yetişkinler” veya “Herkes” için bir yaş derecelendirmesi belirleyebilirsiniz. Wattpad Yaşlılar veya ‘Yeni Yetişkinler’ hikayeleri 17 yaş ve üstü için derecelendirilmiştir, ancak yine de bu yaşın altındaki kullanıcılar tarafından erişilebilir.

Bu nedenle, uygunsuz hikâyelerle karşılaşma olasılığı yüksek olduğundan, çocuğunuzun ne okuduğunu veya yazdığını akılda tutmak önemlidir. Aşağıdaki ipuçlarımıza ve Wattpad gizlilik ve güvenlik ayarlarımıza bakın.

Wattpad’in Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Var Mı?

Wattpad, çocuğunuzun platformda güvende kalmasına yardımcı olacak bir dizi özellik sunar:

  • Sorun bildir: Yardım menüsüne erişmek için sol üst köşedeki üç noktaya dokunun, ardından “Yardım”a ve ardından “Sorun bildir”e dokunun – ayrıntıları doldurun ve sorununuzu gönderin. Bittiğinde, ‘Gönder’e dokunun.
  • Hikâyeyi Bildir: Bildirmek istediğiniz hikâyeye tıklayın. Menüyü görmek için ekranınızı aşağı kaydırın, ardından sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. “Bir hikâye bildir”e dokunun. Uygun seçeneği seçin ve e-posta adresinizi ve sorunla ilgili ayrıntıları girin.
  • Bir kullanıcıyı bilgilendir: kullanıcının sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve ‘Bildir’e dokunun, ardından kullanıcıyı bilgilendirmek istediğiniz nedeni seçin, nedeninizi girin ve ardından ‘Bildir’e dokunun.
  • Bir kullanıcının sesini kapatma: kullanıcının sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve ‘Sessiz’e dokunun, onaylamak için tekrar ‘Sessiz’i seçin. Bir kullanıcının sesini kapatmak, hesabın sizi takip edemeyeceği, mesaj gönderemeyeceği, profilinize gönderi paylaşamayacağı veya hikâyelerinize yorum yapamayacağı anlamına gelir.
  • İzleme: Bu aracı etkinleştirirseniz, üçüncü bir taraf kullanıcı bilgilerinizi toplamayı durduracaktır. Hesabınıza giriş yapmanız gerekecek, önce sol üst köşedeki üç noktaya ve ardından ‘Profili Görüntüle’ye dokunun.
  • Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine ve ardından ‘Gizlilik Ayarları’na dokunun. Burada ‘İzleme’ işlevini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Wattpad ’13 yaşından küçük kullanıcıların (uygulamayı kullanırken) kaydolmasına izin vermeyerek; kaydı otomatik olarak kilitleyecektir. Sitenin moderatörleri, birinin 13 yaşından küçük olduğunu öğrenirlerse hesapları da feshedebilir.’

İlginizi Çekebilir: Reklam İzleyerek Para Kazanma

Çocuğunuz Wattpad Kullanıyorsa

Yukarıda açıklanan adım adım güvenlik özelliklerini izleyin. Wattpad indir işlemi ile çocuklarınızın Wattpad deneyimine dâhil olun. Onlar için önemli olan şeyleri önemsediğinizi bilirlerse, internette yaptıkları hakkında sizinle konuşmaya alışacaklardır.

Sosyal platformları kullanmak için bir aile sözleşmesi veya bir dizi temel kural olması iyi bir fikirdir. Ebeveynlerin ve çocukların çevrimiçi ortamda güvenli, akıllı ve sorumlu olmak için birlikte çalışması için harika bir yoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.