Teknoloji Haberleri

Whatsapp Engel Kırma Yöntemleri

Günümüzde binlerce iletişim aracı bulunuyor. Bunlardan en önemlisi de telefon oluyor. Telefon en çok kullandığımız iletişim aracı haline geldi. Artık cep telefonları hayatımızın her yerinde olduğundan onsuz bir hayatı düşünemez haldeyiz. Bu yüzden telefonlar için çeşitli uygulamalar meydana getirildi. Her uygulamanın farklı amaçları var. Kimisi günlük hayatımızı kolaylaştıracak şekilde kimisi de daha iyi bir iletişim ağı sağlayacak şekilde tasarlandı. İletişimi daha iyi sağlayacak olan uygulamalarından birisi de Whatsapp uygulamasıdır.

Whatsapp dünya çapından en çok kullanılan uygulamalar arasındadır. Bu uygulamanın çeşitli iletişim yolları vardır. Bunlar; görüntülü arama, sesli arama ve mesajlaşma şeklindedir. Bu uygulamanın diğer özelliği de istediğiniz kişiyi engelleyebilmenizdir. Bu sayede engellediğiniz kişi sizi arayamaz ve mesaj atamaz.

Aynı şekilde biri sizi engellediğinde ona yazamaz ve mesaj atamazsınız. Sizi engelleyen kişinin profili kaybolur. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmanız mümkün ancak engellendiğiniz zaman engeli kıramıyorsunuz. Bunun için çoğu kişi bunun yolunu aramaktadır. Bunun için aşağıdaki yöntemler incelenebilir:

 • 1.Yöntem; öncelikle size yardımcı olabilecek birini bulmanız gerekiyor. Bunu bir arkadaşınızdan isteyebilirsiniz. Arkadaşınızdan bir Whatsapp grubu kurmasını istemelisiniz. Kurulan bu gruba sizi ve sizi engelleyen kişiyi eklemesini isteyin. Bu grup sayesinde sizi engelleyen kişiyle iletişim kurabilirsiniz. Arkadaşınız gruptan çıkıp sizi baş başa bıraksa dahi konuşmaya devam edebilirsiniz.
 • 2.Yöntem; ikinci yöntemde ise başta Whatsapp hesabınızı silmeniz gerekiyor. Sonrasında kendi kartınızı çıkarıp başka bir kartı telefonunuza takmalısınız. 1-2 saat bekledikten sonra eski kartınızı tekrar takıp Whatsapp uygulamasını indirmelisiniz. Böylece sizi engelleyen kişileri arayıp mesaj atabileceğinizi göreceksiniz.

Whatsapp Engelleme ve Engel Kaldırma İşlemleri

Whatsappta sizi rahatsız eden veya size ulaşmasını istemediğiniz kişileri artık kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Eğer kişilerin size tamamen mesaj atmasını veya armasını istemiyorsanız uygulamanın bize sunduğu bu özelliği kullanabilirsiniz.

Whatsapp bize hem iletişim sağladığı gibi hem de güvenliğimizi sağlayan bir uygulama haline gelmiştir. Engellediğiniz kişiler profilinizi göremez, çevrimiçi olup olmadığınızı göremez ve son görülmenizi kontrol edemez. Bunu için yapacaklarınız çok basit. Şu adımları izlemeniz gerekir:

 • Engelleyeceğiniz kişinin mesaj kısmına girin,
 • Hemen üst sağ köşede üç noktaya basmalısınız,
 • Orada bulunan “diğer” yazan kısma basın,
 • Son olarak da karşınıza çıkan engelleye basınız.
whatsapp instagram muzikli durum paylasma 1280x720a
Whatsapp Engelleme ve Engel Kaldırma İşlemleri

Böylece engelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer engeli kaldırmak isterseniz de şu yolları izlemelisiniz:

 • Ayarlar kısmına basınız,
 • Daha sonra hesap yazan yere girin,
 • Gizlilik yazan yere girin,
 • Alt kısımda bulunan engellenmiş kişiler yazan kısma dokunun,
 • Engeli kaldıracağınız kişinin profiline basıp engeli kaldırın. İşte bu kadar basit bir şekilde engeli kaldırabilirsiniz.

Whatsapp Kişi Engelleyince Ne Oluyor?

Whatsapp’ta birini engelleyince karşıdaki insan sizinle hiçbir etkileşimde bulunamaz. Sizi arayamaz ve mesaj atamaz. Paylaştığınız durumları görüntüleyemez. Fotoğraf ve video gibi şeyler atamaz. Profil fotoğrafınızı ve profilinizde bulunan açıklama kısmını göremez. Çevrimiçi olup olmadığınızı göremez. En son Whatsapp’a ne zaman girdiğinizi gösteren son görülmeyi göremez. Siz engeli kaldırsanız bile engelli olduğu zamanlarda attığı fotoğraf ve mesajlar size ulaşamaz.

Whatsapp Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yukarıda anlattığımız gibi engellediğiniz kişinin profiline girip sağ üst köşede bulunan kısma tıklayıp engeli kaldır kısmına basabilirsiniz. Ya da ayarlar kısmından hesaba girerek engellenen kişilere tıklayıp engellediğiniz kişinin engelini kolayca kaldırabilirsiniz.

Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle birinin sizi engellediğinden şüphe ediyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz.

 • Şüphelendiğiniz kişinin profili yoksa,
 •  Çevrimiçi olduğunu göremiyorsanız,
 • Attığınız mesajlar tek tikte kalıyorsa,
 • Son görülmesi açık olmasına rağmen bunu göremiyorsanız,
 • Profilde bulunan açıklama kısmını okuyamıyorsanız,
 • Arama yapamıyorsanız,

Bu engellendiğinizi kanıtlar. Bu engeli kırmak istiyorsanız da yukarıda yazdığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

Whatsapp’ta Gruptan Çıkma, Ayrılma Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere Whatsapp’ta sadece özel konuşmalar yapılmaz. Whatsapp’ta grup konuşmaları da yapılabilir. Üstelik hem görüntülü hem sesli aramalı hem de yazışmalı gruplar yapılabilir. Bizler, Whatsapp’ta grup mesajlaşması nasıl yapılır ve grup nasıl kurulur onu anlatacağız. Öncelikle Whatsapp’a girip alttaki mesaj kutucuğuna basılmalıdır. Karşınıza direkt olarak Whatsapp kişileriniz çıkacaktır. En üstte bulunan “yeni grup” kısmına basınız. Bastıktan sonra gruba ekleyeceğiniz kişileri seçmeniz gerekiyor.

Daha sonrasında grubu oluşturuyorsunuz. Grubu siz kurduğunuz için grup yöneticisi siz olacaksınız. Bu sayede istediğiniz kişiyi ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde tercihinize göre başka grup yöneticileri de oluşturabilirsiniz. Eğer gruptan birini çıkarmak isterseniz önce grup konuşmasına girmelisiniz. Sonrasında en üstteki grup profilinin bulunduğu kısma girmelisiniz. Girdikten sonra en aşağıya gittiğinizde grup kişilerini göreceksiniz. Buradan çıkaracağınız kişiye tıklayıp çıkar tuşuna basabilirsiniz.

Eğer siz çıkmak isterseniz de aynı şekilde profil kısmına girmelisiniz. Daha sonra en aşağıya inip kırmızı yazıyla yazan gruptan çık kısmına basmalısınız. Bu sayede gruptan çıkabilirsiniz. Eğer tekrar girmek isterseniz de diğer grup yöneticilerinin sizi eklemesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp’ta Müzikli Durum Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.