Teknoloji Haberleri

WhatsApp kullanıcıları dikkat! Yeni döneme geçiliyor…

Milyonlarca kullanıcının yer aldığı sesli, görüntülü konuşma ve anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın yakında duyuracağı güncellemeyle uygulamada yeni döneme geçilecek.

Gündemde yer alan bilgiye göre Whatsapp’ın, yakın zamanda duyuracağı güncellemeyle birlikte kişilerin sohbet esnasında kullanabildikleri çıkartmaları direkt olarak uygulama üzerinden yapabileceklerini sağlayan yeniliğin getirileceği belirtiliyor.

BETA SÜRÜMÜNDE FARK EDİLDİ

Whatsapp’ın yeni güncelleme üzerindeki test çalışmaları esnasında fark edildiği belirtilen özellikte kullanıcılar çıkartmaları direkt olarak uygulama üzerinden tasarlayabilecek. Özellik sayesinde kişiler anlık olarak çıkartmalar oluşturarak sevdikleriyle paylaşabilecek. Beta sürümünde yer aldığı belirtilen özelliğin oluştur kısmı sonrası ekranda görülen ‘+’ simgesi içerisinde olduğu açıklandı.

HENÜZ TEST AŞAMASINDA

İlgili özellikle birlikte daha birçok özelliğin daha yer alacağı belirtilen yeni güncellemenin yakın zamanda duyurulacağı ve duyurudan sonra Google Play Store ile APP Store üzerinden güncellenebileceği açıklandı. Beta sürümünde fark edilen çıkartma özelliği farklı uygulamaların cihazlara indirilmesiyle kullanılabiliyordu. Bu sebeple telefonlarda fazla yer kaplıyordu. Getirilecek yenilikle birlikte kullanıcılar direkt olarak Whatsapp üzerinden çıkartma oluşturabilecek.

İlginizi Çekebilir: Trendyol Paylaş Para Kazan 2021

DİĞER YENİLİKLER

Yeni güncellemeyle birlikte mesaj silme özelliğinde sürenin uzatılacağı belirtiliyor. Whatsapp’ın geçtiğimiz yıl getirdiği mesaj silme özelliğiyle birlikte kullanıcılar gönderdikleri mesajları karşı taraf görmeden silebiliyordu. Ancak mesaj silme özelliğinin süresi 1 saat ile sınırlıydı. Pek çok kullanıcının talebi doğrultusunda sürenin uzatılacağını müjdeleyen Whatsapp’ın yeni güncellemeyle birlikte süreyi bir haftaya çıkarabileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.