Teknoloji Haberleri

Whatsapp’ta Müzikli Durum Nasıl Yapılır?

Teknoloji geliştikçe günümüzden kesitler paylaşmak, sevdiğimiz sözleri müzikleri paylaşmak hepimizin oldukça hoşuna gitmektedir. Ayrıca sadece kendimizin paylaştıklarına değil başkalarının paylaştıklarına da merak kesiliriz. Hatta merak kesilmekle kalmaz bazen olumlu bazen olumsuz yorumlarız. Bu paylaşımlardan birisi de durumlardır. Durumlar hayatımıza Snapchatle girmiş olsa da Instagram’a, Facebook’a ve son olarak WhatsApp’a kadar sıçramıştır.

Günümüzün çoğunluğunu Whatsapp’ta mesajlaşarak geçirmekte, oradaki durumları izlemek veya durum paylaşmakta hayatımızın bir parçası olmuştur. Gelelim bu yazımıza da yön verecek olan WhatsApp durumuna müzik ekleme işlemine. Snapchat, Facebook veya Instagram’a durum atarken müzik koymak oldukça kolaydır. Çünkü uygulamaların kendi içerisinde böyle bir özellikleri vardır. Ancak iş WhatsApp’a gelince oldukça zorlaşmaktadır. Çünkü Whatsapp’ta böyle bir özellik yoktur ve duruma müzik eklemek için ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Müzik Ekleme Uygulaması: InShot

WhatsApp’ta durumumuza müzik ekleyebilmek için ek bir uygulamaya ihtiyaç duyduğumuzu öğrenmiştik. İşte o uygulamaların başında hiç şüphesiz İnShot gelir. İnShot kolay ara yüzü ve birçok özelliğini ücretsiz olarak açmasıyla insanlar tarafından en çok tercih edilen uygulamadır. Bu uygulama ile isterseniz fotoğrafınıza, isterseniz videomuzda, isterseniz de boş siyah bir ekrana müzik ekleyebilir ve Whatsapp’ta paylaşılabilir duruma getirebilirsiniz. Peki bu kadar anlattın nasıl yapacağız dediğinizi duyar gibiyim. Hemen o konuya geliyorum.

  • Öncelikle olay store veya Appstoreden İnShot uygulamasını indiriyoruz. Uygulamayı açtıktan sonra ben reklam istemem, her özelliğini de kullanayım diyorsanız premium özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Ücretsiz şekilde kullanmak isteyenler için ise müziği fotoğrafa mı, videoya mı eklemek istediğimizi belirleyip o alana basıyoruz. Uygulamanın ara yüz kısmında bulunan video simgesine tıklıyoruz.
  • Erişimlere izin verdikten sonra ister bir fotoğraf istersek de birçok fotoğraf seçerek onay işaretine basıyoruz. Ayrıca fotoğrafa değil de videoya eklemek istiyorsak da üst kısımda bulunan video kısmına basarsak galerimizde ki videoları kolaylıkla görmüş olacağız.
  • Önümüze fazlaca bir sekmesi bulunan bir sayfa gelecek. Bu sayfadan müzik simgesine tıklıyoruz. Eklemek istediğimiz müziği aratıp ekliyoruz. Söyle bir güzellikten de bahsedeyim. Eğer telefonunuzda yüklü bir müziği koymak istiyorsanız müzik simgesine bastıktan sonra parçalar yazısına ve oradanda parçalarım kısmına tıklarsanız telefonunuzdaki müzikleri görmüş olacaksınız.
  • Eklemek istediğiniz müziğe bastığınızda fotoğrafların en başından sonuna kadar müzik eklenmiş olacaktır. Ayrıca fotoğraflar arası animasyonlar ekleyebilir, video koydu iseniz videonun hızını yavaşlatabilirsiniz. Küçük bir dipnot geçeyim. Eğer koyduğumuz videonun sesi müzikten az olsun veya videonun sesi hiç olmasın derseniz hacim kısmına tıklayıp videonun sesini kısıp ya da tamamen kapatabilirsiniz.
  • Tüm eklemeleri yaptıktan sonra kaydedip videonuzu veya fotoğrafınızı müzikli hale getirmiş oldunuz. WhatsApp’tan gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz.
i̇nshot uygulaması
i̇nshot uygulaması

i̇nshot uygulaması 2
i̇nshot uygulaması 2
i̇nshot uygulaması müzik ekleme
i̇nshot uygulaması müzik ekleme
muzik ekleme uygulamasi inshot 2 461x1024 2
i̇nshot uygulaması müzik ekleme 2
i̇nshot uygulaması müzik ekleme 3
i̇nshot uygulaması müzik ekleme 3

Instagram Hikaye (Story) Müzik Koymak

Instagram’ın yurtdışından sonra bizlere de sunmuş olduğu bu eşsiz deneyim, birçoğumuz tarafından oldukça sevilmektedir. Gerek müziğin sözlerini gerekse sadece kendini koyarak paylaştığımız fotoğrafları daha duygulu hale getiririz. Bu işlemi nasıl yaptığımıza gelecek olursak story koymak istediğimiz fotoğrafı seçeriz. Fotoğrafı seçtikten sonra yukarı kaydırırız ve bir sekme açılır. Bu sekmeden müzik simgesine tıklarız ve arama motoruna eklemek istediğimiz müziği yazarız. Eğer müziğin sözleri de eklendiyse oldukça fazla bir seçenek önümüze gelir ve ya yazılı halini ya da sadece müzikli halini ekleyerek story paylaşırız.

Whatsapp Durumda Fotoğrafa Müzik Ekleme

WhatsApp durumuna fotoğrafa müziği nasıl ekleyeceğimizi konuşmuştuk. Peki ya müziğin sözleriyle eklemeyi istersek? Gelin birde bu konuya açıklık getirelim. Instagram’dan müzik sözleriyle beraber indirdiğiniz hikâyelerin ne yazık ki sesi olmuyor. Bu şekilde WhatsAppta paylaşmakta bence pek bir şey ifade etmiyor. İşte tam da bu zaman da imdadımıza yine İnShot yetişiyor.

Instagram’dan müziğin sözleriyle beraber indirdiğiniz hikayeyi İnShot uygulamasından açıyoruz ve müziği ekliyoruz yalnız burada tek bir fark var müzik ve yazı senkron bir şekilde ilerlemeli. Bu yüzden müziği seçtikten sonra açılan sekmeden müziğin başlayacağı saniyeyi de seçmemiz önemlidir. Kaydettikten sonra Whatsapp’ta kolaylıkla paylaşabiliriz. Diliyoruz tüm anlattıklarımızı her zaman mutlu şarkılarla mutlu fotoğraflarınıza uygularsınız.

whatsapp durumuna muzik koyma nasil yapilir
Whatsapp Durumda Fotoğrafa Müzik Ekleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.