Teknoloji Haberleri

WhatsApp’tan yeni özellik: Saniyeler içerisinde sipariş verilebilecek!

Dünyanın en fazla kullanıcısına sahip anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması Whatsapp yakın zamanda getirilecek yeni özelliğini duyurdu. Geçtiğimiz yıl getirilmesi planlanan ancak yoğun tepki gösterildiği için vazgeçilen yeni gizlilik sözleşmesiyle binlerce kullanıcısını kaybeden Whatsapp yeniden kullanıcı sayısını yükseltmenin planlarını yapıyor.

Gizlilik sözleşmesi sebebiyle binlerce kullanıcısını kaybeden uygulama buna karşın halen rakiplerinden çok daha fazla kullanıcıya sahip. Kaybettiği kullanıcılarını da geri getirmenin planlarını yapan dev sohbet uygulaması getirilecek yeni özellikle birlikte birçok farklı işlevi tek bir çatı altında toplayacak.

Sipariş Verilebilecek

Whatsapp yakın zamanda kullanıcılarına sunacağı özelliği duyurdu. Özellik kapsamında kullanıcıların konumları uygulama üzerinden takip edilecek ve yakın çevrede yer alan yiyecek ve alışveriş işletmeleri liste halinde sunulacak. Böylece Whatsapp üzerinden sipariş verilerek alışveriş ve yiyecek ihtiyaçları karşılanabilecek. Bir sohbet uygulaması olmasına karşın getirilmesi planlanan yeni özellikle birlikte birçok farklı ihtiyacın daha karşılanabilmesine olanak tanıyacak olan Whatsapp henüz özelliğe ilişkin detayları aktarmadı.

Kategorilere Ayrılacak

Getirilmesi planlanan özellikle birlikte Whatsapp kullanıcıları yemek veya market alışverişlerinden herhangi birini seçerek ilgili alandaki işletmeleri listeleyebilecek. Özellikle ilgili yapılan yorumlara göre kullanıcılar diledikleri kategorilere göre filtreleyebilecek böylece en uygun fiyatlı işletmeleri veya ürünleri de takip edebilecek.

Birçok Farklı İşlev Tek Bir Uygulamada

Yemeksepeti, Getir, Trendyol Hızlı Market gibi farklı platformlarda yapılabilen işlemleri tek bir çatı altında toplayacak olan Whatsapp birçok farklı işlevinde yalnızca Whatsapp üzerinden gerçekleştirebilmesine olanak tanıyacak. Özellikle ilgili henüz gerekli testler yapılmadı.

Konuyla ilgili uzmanlarınsa en fazla merak ettiği konu getirilmesi planlanan özelliklerin uygulamanın boyutunu ne derece değiştireceği oldu. Uygulamanın bir cihazda kaplayacağı alanında önemine değinen uzmanlar, Whatsapp’ın henüz detaylı bir bilgi aktarmadığını ve bilgilerin gelmesiyle birlikte konuya açıklık getirileceğini aktardı.

Özellik Ne Zaman Paylaşılacak?

Whatsapp’ın özellikle ilgili henüz resmi bir tanıtımı bulunmuyor. Geçtiğimiz yıl gündemde yer alan özellik halen gündemdeki yerini korurken dev mesajlaşma uygulaması henüz özelliği test aşamasına dahi almadı. Bu sebeple özelliği yüksek bir ihtimalle yıl sonuna dek Whatsapp’ta göremeyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.