Teknoloji Haberleri

Xiaomi’den devrim niteliğinde telefon: Mi 12 Ultra ne zaman satışa çıkacak?

Son yıllarda teknoloji sektöründe adından söz ettiren ve yaptığı yatırımlar ile sektörün öncü firmalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Xiaomi’nin henüz piyasaya sunmadığı ancak tanıtımını yaptığı Mi 12 Ultra model telefonunun özellikleri oldukça ilgi çekici.

Xiaomi 2011 yılında Çin’de kurulan ve son yıllarda satışlarını arttırmaya başlayan teknoloji şirketidir. İlk olarak Mi 1 modeliyle piyasaya giriş yapan ve ardından tanıtımını gerçekleştirdiği modeller ile piyasada dikkat çekmeye başlayan markanın üretime aldığı son modeli kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Dev teknoloji markasının geçtiğimiz dönemde piyasaya sunduğu Mi 12 model telefonlar şirketin satış rekorunu kırdı. Mi 12’nin piyasadaki başarısı markayı harekete geçirdi. Rekor sahibi modelin bir üst modeli olma özelliğini taşıyan Mi 12 Ultra ise yakın zamanda piyasada yerini alacak. Mi 12 Ultra özellikle kamerasıyla ön plana çıkarken kalitesiyle birlikte uygun fiyatıyla da adından söz ettirecek.

Mİ 12 ULTRA NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Çin’de kurulan ve kısa süre içerisinde teknoloji sektöründe adından söz ettiren Xiaomi geçtiğimiz dönemde piyasaya sunduğu Mi 12 ile rekor satışa imza atarak öncü markaların ilgisini çekmeyi başardı. Satışlarını her geçen sene arttıran Xiaomi tanıtımını gerçekleştirdiği Mi 12’nin bir üst modeli Mi 12 Ultra’nın yakın zamanda satışa sunulacağını açıkladı.

Marka Mi 12 Ultra’nın yeni bir rekora imza atabileceğine inanıyor. Satışlarını arttırmayı hedefleyen marka modelin tanıtımında yalnızca kaliteden değil, uygun fiyatlı olacağından da bahsediyor. Henüz modelin satışa çıkarılacağı tarih netleşmedi. Ancak ocak ayının sonu veya şubat ayının ilk haftalarında piyasada yerini alabileceği tahmin ediliyor.

xiaomi mi 12 ultra ozellikleri 2022
Mİ 12 ULTRA NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

KAMERASIYLA ADINDAN SÖZ ETTİRECEK

Xiaomi’nin tanıtımını gerçekleştirdiği Mi 12 Ultra özellikle kamerasıyla ön plana çıkarılıyor. Dev fotoğraf makinesi üreticisi marka Leiaca AG’nin lenslerini kullanan Xiaomi, bu modelde QuadHD çözünürlüğe sahip 120 Hz AMOLED ekran, Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, 12 GB Ram 512 GB depolama alanına yer verdi.

Ayrıca kullanıcılarının batarya sorunuyla karşılaşmasını istemeyen Xiaomi 4500 mAh kapasitesine sahip pil kullanacak. Bu özelliklerle birlikte telefon hızla kablolu veya kablosuz şekilde şarj edilebilecek. Xiaomi Mi 12 Ultra modeliyle özellikle kamera alanında sektörün lider markası olmayı hedefliyor. Leica markasının lenslerine yer verecek olan marka Mi 12 Ultra modelinde 192 megapiksele ulaşabilecek sensör ve lenslerin yer alacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.